BMW X3

Na trh přichází třetí generace vozu BMW X3, která zaujme výraznějším designem, výkonnějšími a zároveň úspornějšími motory a pokročilými technologiemi, které často pochází z BMW vrcholné řady 7.

  • Podrobný popis
  • Vozidla v nabídce

Nové BMW X3


Zvenčí dynamická, uvnitř komfortní

Design exteriéru X3 kombinuje terénní vzhled s dynamickým sportovním charakterem. Nová X3 narostla do délky o 50mm a o stejnou délku se zvětšil i rozvor. Díky tomu získají všichni pasažéři více prostoru pro pohodlné cestování.

V nabídce naleznete tři designové pakety – xLine, Luxury Line a M Sport. Vyberete si tak vzhled vozu, který bude nejlépe sedět vašemu stylu.

V interiéru nové X3 se klade hlavní důraz na komfort posádky. O maximální pohodlí se stará řada nových volitelných prvků.
Například komfortní sedadla s perforovanou kůží a aktivní ventilací, 3zónová automatická klimatizace nebo funkce Ambient  Air,  která díky ionizaci čistí vzduch a provoní interiér vozu.

Nová X3 se pyšní mnoha technologickými inovacemi. Jde například o dotykový displej, ovládání gesty nebo bezpečnostní asistenční systémy.

 
BMW X3, sebejistě na každém povrchu


Pohodlně se v něm svezete na každém typu vozovky a je navíc mimořádně praktické v každodenním provozu.

BMW X3 vycházejí z ideálního rozložení hmotnosti 50:50 a pohonu všech kol xDrive a novou platformou celého podvozku.


  


Motory – výkonné i hospodárné

Modelovou řadu nového BMW X3 tvoří verze xDrive20d se vznětovým 4válcem, xDrive30d se vznětovým 6válcem a vrcholné zážehové provedení BMW X3 M40i. Po nich bude brzy následovat BMW X3 xDrive30i a také varianta 20i, jež bude k dispozici jak s pohonem zadních kol (sDrive), tak i všech kol (xDrive).

Všechny motory jsou spojeny s 8stupňovou automatickou převodovkou Steptronic, která je efektivnější v porovnání s předchozí generací. Přináší tak nižší spotřebu paliva i produkci emisí.Odlehčená konstrukce zlepšuje agilitu a snižuje spotřebu

 

Nové BMW X3 váží o 55 kilogramů méně oproti předchozímu modelu. Celá konstrukce prošla inteligentním zeštíhlením, k čemuž přispělo využití moderních kompozitů a hliníku. Snížení hmotnosti se citelně podepisuje na zlepšené agilitě. Změny se dočkala také karoserie a výsledkem je koeficient aerodynamického odporu cx s hodnotou 0,29. Snížení aerodynamického odporu má za následek nižší spotřebu i hluk.


Nové technologie pro bezpečné a komfortní cestování


Nové BMW X3 pokročilo také v oblasti ovládání a asistenčních systémů. Ve standartní výbavě najdete ovladač iDrive s dotykovým displejem, který můžete ovládat také gesty. Tyto funkce byly dříve výsadou vrcholného modelu BMW řady 7.

Například BMW Display Key. Klíč, který nabízí celou řadu doplňkových funkcí jako je informování řidiče o stavu paliva, o termínu servisní prohlídky nebo když necháte otevřené střešní okno.


V oblasti asistenčních systémů řidiče a automatizovaného řízení jsou v nové X3 k dispozici všechny systémy momentálně nabízené automobilkou BMW. Je to například adaptivní tempomat, asistent pro řízení a jízdu v pruzích, asistent pro udržení v jízdním pruhu s ochranou před boční srážkou. Společně se systémy výstrahy před protijedoucími vozy při odbočování vlevo, před jízdou v protisměru a příčně zezadu přijíždějícími vozy.

Propojení automobilu s digitálním světem uživatele má na starosti služba BMW Connected, využít ji lze na chytrém telefonu nebo hodinkách.
 
 
 
 
 

 

Vyberte si z naší nabídky vozidel - BMW X3
Non-stop helplinka
jsme vám k dispozici 24 hodin denně
Vlastní servis
s využitím nejmodernějších technologií
Pomoc s financováním
Úvěr či operativní leasing vám připravíme na míru
Mnoho vozů skladem
300 nových automobilů k okamžitému odběru