Inovativní technologie BMW Motorrad
25.1.2016  /  Rubrika: Příslušenství

BMW Motorrad představuje inovativní technologie pro zvýšení bezpečnosti motocyklů.

Na začátku roku 2016 představilo BMW Motorrad dva koncepty, které stanovují nové standardy v oblasti bezpečnosti motocyklů.

Laserová světla pro BMW K1600GTL koncept

BMW K 1600 GTL laserVidět a být viděn je základní pravidlo bezpečnosti provozu. V duchu tohoto hesla BMW Motorrad neustále pokračuje ve vývoji a optimalizaci osvětlení motocyklů. Díky tomuto vývoji byl například před časem představen vůbec první adaptivní světlomet pro motocykly na světě, LED denní svícení nebo dynamické brzdové světlo.
Pro koncept K1600GTL byla laserová světla vyvíjena ve spolupráci s automobilovou sekcí BMW, kde je tato inovativní technologie již k dispozici v automobilech řady 7 a i8. Hlavní výhodou laserového světlometu je nejen jasné čistě bílé světlo, ale i dosah až 600m což je dvojnásobek výkonu standardních světel, tak se výrazně zvýší bezpečnost jízdy v noci, díky dosahu světlometu a přesnějšímu osvětlení cesty. Dále je potřeba vyzdvihnout nízké požadavky na údržbu, kompaktnost a robustnost celého systému, které zaručují dlouhou životnost.
Tyto světla BMW Motorrad momentálně testuje na několika strojích, jejich zavedení do výroby je však prozatím hudba budoucnosti, zejména kvůli vysokým nákladů na implementaci tohoto systému do motocyklů, tato situace se však se sériovým zařazením laserových světlometů do výroby změní.

Head-up displej pro motocyklové helmy.

V dnešním hektickém provozu stačí ztráta pozornosti na pouhý zlomek sekundy, aby se jezdec na motocyklu dostal do nebezpečné situace. V roce 2003 bylo BMW první evropskou automobilkou, která nabídla head-up displej jako volitelnou výbavu pro její automobily, nyní testuje její využití i pro motocyklové helmy.
Head-up displej promítá potřebné a důležité informace o vozidle a provozu přímo do zorného pole jezdce, což mu umožňuje si neustále udržovat přehled o situaci před ním bez vyrušování.
Použití této technologie v helmách BMW tak umožní jezdci neztrácet přehled o provozu sledováním přístrojové desky, ale plně se soustředit na jízdu.
Zobrazované informace jsou voleny s ohledem na co nejvyšší míru bezpečnosti jezdce, tak aby byli relevantní a nápomocné v té které situaci. Jde například o tlak v pneumatikách, stav oleje a paliva, aktuální rychlost a zařazený stupeň, rychlostní limit na daném úseku cesty, rozpoznávání dopravních značek a také upozornění na hrozící nebezpečí.
moto head-upSamozřejmostí je také zobrazování informací z navigace, spolu s aktuálními radami týkajícími se naplánované cesty pro zvýšení komfortu jízdy.
V budoucnu bude také možné tento systém propojit s kamerou namontovanou na helmě a nahrávat tak záznam jízdy, případně, s kamerou otočenou dozadu, využít head-up displej jako „zpětné zrcátko“ pro zobrazení situace za motocyklem.
V neposlední řadě tato technologie umožní zobrazit další členy skupiny při jízdě ve větším počtu a podat jezdci informace, kde jsou jeho kolegové v daný moment.
Ovládání tohoto systému bude probíhat přes otočný ovladač na řídítkách, což umožní  jezdci pohodlně najít potřebné informace.
Tento systém bude možno namontovat i do stávajících BMW helem, bez toho ani by byl snížen komfort jejich nošení, baterie vydrží až 5 hodin provozu. Tento produkt během pár let rozšíří již tak širokou paletu příslušenství BMW.

Kontaktní formulář

Non-stop helplinka
jsme vám k dispozici 24 hodin denně
Vlastní servis
s využitím nejmodernějších technologií
Pomoc s financováním
Úvěr či operativní leasing vám připravíme na míru
Mnoho vozů skladem
300 nových automobilů k okamžitému odběru