Jiří Kolbaba: Moje nová „X jednička“
25.2.2016  /  Rubrika: Nové modely

Moje nová „X jednička“ mě nikdy nezklamala! Cestovatel Jiří Kolbaba - viceprezident Českého klubu cestovatelů.

Moje nová „X jednička“

Bydlím v Brně . Už 25 let jezdím okolo nepřehlédnutelného autosalonu, Renocar.  Zasněně jsem v minulosti přes plot pozoroval mimořádně prestižní a designově dokonalé vozy BMW. Nyní už nemusím pouze nahlížet, několik týdnů si kvalit těchto vozů mohu osobně užívat. V životě jsem si vyzkoušel automobily nejrůznějších značek. Před několika měsíci jsem se rozhodl pro nové BMW X1. Nesmírně mě baví.

Jsem náruživý řidič a pokud nejsem na zahraničních cestách, jezdím na přednášky, výstavy a mediální nahrávky po celém Česku. Denně strávím v autě i několik hodin a užívám si krás české přírody, vesnic i měst. V odpolední dopravní špičce, stejně jako v noci při návratech z pořadů, se rád plně spoléhám na mnoho moderních funkcí pasivní i aktivní bezpečnosti, které nová X1 nabízí. Oceňuji skvělý výhled z vozu, dokonalé, doslova nepostřehnutelné řazení automatické převodovky, chytré ovládání tempomatu, palubní počítač a inteligentní předvolby víceúčelového velkoplošného displeje.  Naprogramoval jsem si do něj důležité adresy, telefonní čísla a nejposlouchanější rozhlasové stanice. Rychlá volba přispívá k bezpečnosti řízení. Nikdy v minulosti jsem ještě neřídil tak úsporný vůz. Kombinovanou spotřebu držím dlouhodobě do 6 litrů.

Na přednášky převážím značné množství nákladu.  Už od prvního naložení mě udivilo, jak má kompaktní X1 objemný kufr. Pozoruhodný je i úložný prostor pod podlahou kufru. V nové X1 jezdím většinou sám, ale když občas někoho svezu, je překvapen, jak velkorysý prostor nabízí tento model na všech sedadlech.

Kromě pohodlí, bezpečnosti a zábavy oceňuji u vozů hlavně jízdní vlastnosti. BMW X1 je v tomto ohledu dokonalé auto. Pevně sedí na silnici a udrží mě ve stopě na vlhkém, blátivém i zasněženém povrchu. Právě tuto schopnost jsem několikrát vyzkoušel při mých projektech v Jeseníkách, Krkonoších, Krušných horách a dalších horských lokalitách (podívejte se na snímky, které jsem při svých cestách s X1 nafotil). Zejména při nočních návratech z přednášek se musím na svůj vůz stoprocentně spolehnout.

Moje nová „X jednička“ mě nikdy nezklamala!

Jiří Kolbaba

Více informací o BMW X1 ZDE

Jiří Kolbaba
Jiří Kolbaba 

Fotografie cestovatele Jiřího Kolbaby

Non-stop helplinka
jsme vám k dispozici 24 hodin denně
Vlastní servis
s využitím nejmodernějších technologií
Pomoc s financováním
Úvěr či operativní leasing vám připravíme na míru
Mnoho vozů skladem
300 nových automobilů k okamžitému odběru