MINI Rauno Aaltonen
19.3.2012  /  Rubrika: Nové modely

Mini připravilo na trh speciální edici věnovanou slavnému finskému soutěžnímu jezdci šedesátých let.

MINI připravilo na trh další speciální edici – tentokráte věnovanou slavnému finskému soutěžnímu jezdci šedesátých let Rauno Aaltonenovi.

MINI Rauno Aaltonen Edition je založeno na verzích Cooper a Cooper S se zážehovými motory 1,6 l.  Charakteristická pro tuto speciální edici je červená barva exteriéru, doplněná kontrastní bílou. Bílá jsou i sedmnáctipalcová litá kola Infinite Stream Spoke, střecha, zpětná zrcátka a u turbodmychadlem přeplňovaného Cooperu S také nasávací otvor na kapotě. V přední masce najdeme doplňkové dálkové světlomety.

Červená je spodní část koženého volantu a rámování rychloměru. Častým prvkem v exteriéru i interiéru je stylová červenobílá šachovnice. Na tachometru nechybí Aaltonenův podpis. MINI v provedení Rauno Aaltonen si můžete pořídit i v Renocaru.

Rauno August Aaltonen

(narozen 7. ledna 1938) je bývalý finský profesionální rallyeový jezdec, který soutěžil v závodech Mistrovství světa v rallye v 70. letech. Je znám pod přezdívkou "Profesor rallye". Před tím, než se začalo pořádat Mistrovství světa v rallye, účastnil se Aaltonen závodů Mistrovství Evropy v rallye, které roku 1965 spolu se spolujezdcem Tony Ambrosem vyhrál. Roku 1961 a 1965 zvítězil v rallyeovém Mistrovství Finska. V roce 1966 spolu s Bobem Holdenem vyhrál s vozem Mini Cooper S prestižní australský závod cestovních vozů Gallaher 500 v Mount Panorama v Novém Jižním Walesu.

Aaltonenovi se podařilo šestkrát dokončit na druhém místě Safari rallye, která je považována za jednu z nejtěžších rallye vůbec. Roku 1985 vedl rallye s dvouhodinovým náskokem, když se mu rozbil motor těsně před posledními etapami. Mezi jeho další úspěchy patří i vítězství na RAC Rallye 1965, na rallye v Monte Carlu roku 1967 a na Rallye Jižní Kříž roku 1977.

Navzdory tomu, že se na něj dnes vzpomíná jako na jednoho z rallyeových "létajících Finů", Aaltonen začínal závodit na člunu, poté přešel na motocykly a závodil jak v silničních závodech, v motokrosu i na ploché dráze. Předtím, než se stal prvním finským mistrem Evropy, byl prvním Finem, který vyhrál motocyklovou Grand Prix.

Zdroj: Wikipedia

Non-stop helplinka
jsme vám k dispozici 24 hodin denně
Vlastní servis
s využitím nejmodernějších technologií
Pomoc s financováním
Úvěr či operativní leasing vám připravíme na míru
Mnoho vozů skladem
300 nových automobilů k okamžitému odběru