Nové BMW X5 2018

Boss je zpět: zcela nové BMW X5. Je nepřehlédnutelné – vzpřímené, mohutné a elegantní. Impozantní jednodílná maska chladiče ve tvaru ledvinek naznačuje, co se stane, když se motor nového BMW X5 pořádně nadechne. Zdokonalený X design předních světlometů nenechá nikoho na pochybách, kdo se ujme vedení.

  • Podrobný popis
  • Vozidla v nabídce

BOSS JE ZPĚT.


Zcela nové BMW X5.


5 FAKTŮ PROČ PRÁVĚ BMW X5

 

01Čtvrtá generace BMW X5 opět nastavuje laťku celému segmentu luxusních vozů SAV (Sports Activity Vehicle)

02Nová X5 povyrostla uvnitř i zvenčí a motory jsou výkonnější a zároveň úspornější oproti předchozí verzi

03Nová technologie zavěšení podporuje ještě více dynamickou jízdu, obratnost v terénu a jízdní komfort

04Vybrat si můžete ze 2 benzinových motorů a 2 dieselů - motory s výkonem od 195 kW/265 k až po 340 kW/462 k

05Vždy přesné a ideálně propojené díky inovativním digitálním službám


 

Design 

Novou X5 lze vybavit laserovými světlomety s dosahem 500 metrů. Jsou poznat podle modrých prvků ve tvaru x uvnitř světlometů. Nová trojrozměrná LED koncová světla, která se táhnou doširoka, dávají zádi charakteristický vzhled. Zadní obdélníkové koncovky výfuků zase dávají tušit vysoký výkon, kterým disponují motory v novém BMW X5. Poprvé jsou dostupná také velká - 22palcová kola z lehké slitiny.

Novou X5 si můžete nechat přizpůsobit, ať už jde o exteriér vozu nebo interier. Vždy máte na výběr z několika modelových variant, paketů a prvků výbavy. Například doplňky xLine podtrhnou terénní vzhled vozu. Exteriérové prvky obsahují kryty podvozku vpředu a vzadu se vzhledem nerezové oceli a prvky karoserie z leštěného hliníku (lamely masky chladiče, vstupy vzduchu, boční prahy a koncovky výfuků).

 

 

 

Komfort 

Nový systém BMW Live Cockpit Professional kombinuje 12,3palcový informační displej se stejně velkým hlavním displejem s dotykovou obrazovkou. Namísto tradičních kruhových analogových budíků je přístrojová deska tvořena designovými prvky ve tvaru závorek. V levém poli je zobrazen tachometr a informace o asistenčních systémech, v pravém poli je kromě ukazatele otáček zobrazen výběr infotainment funkcí. Velká plocha uprostřed informačního displeje je vyhrazena pro obsah navigace.

 

 

Rozměry interiéru se zvětšily a horizontálně členěný design palubní desky citlivě zdůrazňuje šířku interiéru. Na středové konzole je umístěno tlačítko Start/Stop a také nový volič převodovky spolu s dalšími ovladači pro vzduchové odpružení a různé režimy pro jízdu v terénu.

Volitelné vzduchové odpružení s automatickým nastavením výšky obou náprav zlepšuje jízdní komfort. Světlou výšku lze nastavovat v rozmezí 80 mm. Uzávěrka zadního diferenciálu vyrovnává rychlost otáčení zadních kol ve chvíli, kdy v terénu mají jednotlivá kola rozdílnou přilnavost. Stiskem tlačítka lze zvolit režimy xSand, xRock, xGravel a xSnow, případně nastavit světlou výšku, systém xDrive nebo odezvu na pedál plynu.

 

 

Motor 

BMW X5 je jediným modelem ve své třídě, který je poháněn řadovými šestiválcovými motory, jež ve skupinových testech vždy získávají nejlepší hodnocení za hladký projev a jemnou akustiku v porovnání s konkurenčními motory V6.

Nejvýkonnější variantou je BMW X5 xDrive50i se zážehovým motorem V8 o objemu 4,4 l s výkonem 340 kW (462 koní). Z klidu na 100 km/h zrychlí za 4,7 sekundy. Úsporností pak vyniká BMW X5 xDrive30d se šestiválcovým vznětovým motor o objemu 3,0 l a výkonem 195 kW (265 koní). Tento model dosahuje velice příznivé spotřeby paliva 6,0–6,8 l/100 km (dle cyklu ECE).

 

 

 

Vyberte si z naší nabídky vozidel - Nové BMW X5 2018
Non-stop helplinka
jsme vám k dispozici 24 hodin denně
Vlastní servis
s využitím nejmodernějších technologií
Pomoc s financováním
Úvěr či operativní leasing vám připravíme na míru
Mnoho vozů skladem
300 nových automobilů k okamžitému odběru