O společnosti

Renocar Brno a Praha

Společnost Renocar patří k předním autorizovaným prodejcům značek BMW a MINI a poskytovatelům servisu BMW, MINI. Renocar je dále prodejcem značkových pneumatik a litých disků, sportovního autopříslušenství a provádí rovněž špičkový tuning.

Renocar vznikl již 22. září 1990 jako jedna z prvních soukromých firem v tehdejším Československu. Kořeny firmy se však dají vystopovat až do šedesátých let. Renocar se stal v roce 1991 prvním oficiálním dealerem a značkovým servisem BMW u nás. Dalším významným mezníkem byl rok 2007 - počátek prodeje a servisu značek Opel a Chevrolet.
 

Kontaktní formulář

Historie Renocaru

Bylo pondělí 6. 6. 1988, když Renocar zápisem do rejstříku družstev, tehdy ještě v socialistické České republice, vznikl. Byla to jedna z mála možností, jak začít "dělat" na vlastní pěst. O několik měsíců později, hned jak to umožnila situace a politické prostředí, Miloš Vránek se synem Pavlem založili 22. 9. 1990 opravdovou soukromou společnost RENOCAR spol. s r.o.

Celá historie začala ovšem mnohem dříve.

Auta, auta, auta,... vždy patřila k našemu životu, mezi nimi na prvním místě BMW. Auta, motory, vůně benzinu nás doprovázela od malička. Opravovaní, vylepšování, pomáhání známým a kamarádům s opravami a údržbou zpočátku v domácí garáži a na dvorku, později v miniaturní dílně přestavěné z mlýnské stodoly na kraji lesa. RENOCAR začal vlastně svůj život restaurováním veteránů a oldtimerů BMW. Z této činnosti také pochází jméno RENO (renovace) CAR (aut). Kvalitní a hlavně poctivou prací se nám podařilo získat zákazníky m.j. v Německu, Švýcarsku a kus práce RENOCARu najdete i ve firemním muzeu BMW AG v Mnichove. Od veteránů BMW to už byl jen malý krůček k víceméně novějším nebo starším vozům BMW, které v tehdejší době byly na našich silnicích, postrádaly ovšem kvalitní servis a údržbu.

Díky svému dobrému renomé doma i v zahraničí se RENOCAR v 1991 stal prvním oficiálním dealerem a servisem BMW AG v České republice. Následovaly tvrdá každodenní práce, investice do rozvoje a jasná představa o budoucnosti. Dnes patří RENOCAR BMW k nejlépe hodnoceným prodejcům a servisům BMW v Česku.

RENOCAR Pneu a tuning se začal pomaloučku rodit v roce 1990, kdy se nám podařilo s PIRELLI Pneumatici dosáhnout dohody o spolupráci a přímé distribuci v Česku. Vše další dostalo potom rychlý spád, mj. smlouva o výhradním zastoupení RONAL v Česku, dále distributorská práva pro EIBACH Federn, ZENDER, MS Design. Brněnská centrála se záhy rozrostla o pobočky v Praze, Ostravě, Žilině a Hradci Králové. Řídíme se zásadou: Kvalita a zase kvalita ve zboží, servisu a službách!
Ve spolupráci s týmem spolupracovníků jsme obstáli i v těžkých chvílích a dosáhli mnohého.

Náš dík patří všem spolupracovníkům RENOCARu, kteří svou budoucnost spojili s naší.

Budoucnost je pro nás výzvou.

Non-stop helplinka
jsme vám k dispozici 24 hodin denně
Vlastní servis
s využitím nejmodernějších technologií
Pomoc s financováním
Úvěr či operativní leasing vám připravíme na míru
Mnoho vozů skladem
300 nových automobilů k okamžitému odběru