Péče o pneumatiky
16.6.2014  /  Rubrika: Příslušenství

Užitečná doporučení k péči o pneumatiky, kterou můžete provádět sami, a tipy kdy nechat údržbu pneumatik raději na odbornících.

S pravidelnou péčí budou vaše nové pneumatiky podávat dobrý výkon až do okamžiku jejich výměny. Pneumatiky se postupně opotřebovávají, takže může být obtížné určit okamžik, kdy je snížení výkonnosti důvodem k obavám. Nezvládá-li vaše vozidlo zatáčky nebo jízdu na mokré silnici tak, jak jste zvyklí, trvá-li brzdění déle nebo dochází-li k nadměrným vibracím, je čas navštívit vašeho prodejce. Můžete zkusit rotaci pneumatik, jejich vyvážení či seřízení, nebo může být načase poohlédnout se po nové sadě.

  • Udržování správného tlaku v pneumatikách: Zvykněte si pravidelně kontrolovat tlak v pneumatikách.
     
  • Rotace pneumatik: Dbejte na to, aby se pneumatiky opotřebovávaly rovnoměrně tím, že je budete každých 10 000 až 20 000 km nebo každých šest měsíců rotovat.
     
  • Kontrola běhounů pneumatik: Provádějte pravidelné kontroly stavu tím, že zjistíte opotřebení dezénu běhounu pneumatik.
     
  • Výměna pneumatik: Pravidelná kontrola a údržba pneumatik prodlouží jejich životnost, ale každá pneumatika se nakonec opotřebuje.

Pro více informací klikněte ZDE.

Zdroj: Goodyear


Navštivte náš nový e-shop
s pneumatikami a ALU disky:
e-shop s pneumatikami a alu disky

Chcete vědět více?
Kontaktujte nás:
 

Kontaktní formulář

Non-stop helplinka
jsme vám k dispozici 24 hodin denně
Vlastní servis
s využitím nejmodernějších technologií
Pomoc s financováním
Úvěr či operativní leasing vám připravíme na míru
Mnoho vozů skladem
300 nových automobilů k okamžitému odběru