Proč používat zimní pneumatiky
8.1.2014  /  Rubrika: Servis

Vzhledem k letošní prozatím stále mírné zimně stále váháte s přezutím? Neměli byste. Podívejte se, proč...

 

 1. V období od 1. listopadu do 31. března mají všechna motorová vozidla povinnost použít zimní pneumatiky, pokud se na pozemní komunikaci nachází souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, nebo v případě, kdy je možné vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat, že tato situace nastane  v době provozu vozidla na komunikacích.
   
  Je zřejmé, že existuje více interpretací pro pojem „souvislá vrstva“ a záleží na posouzení policistou, zda uloží řidiči pokutu, která je většinou ve výši 2 000 Kč. V praxi to tedy znamená, že zimní pneumatiky jsou povinné, když je venkovní teplota pod stupněm mrazu, sněží, mrholí nebo prší při nízkých teplotách. Je ale třeba, dát si pozor i na situace, kdy teplota se nenachází pod bodem mrazu, ale například mostní konstrukce jsou promrzlé. Jízda s letními pneumatikami je bezpečná až od 15°C nad nulou.
   
 2. Zimní pneumatiky mají hrubší vzorek, měkčí směs a jinak uzpůsobené lamely běhounu pneumatiky, čímž poskytují lepší jízdní vlastnosti při nižších teplotách. Odborníci doporučují používat zimní pneumatiky, když dlouhodobé teplotní průměry klesnou pod 7 °C
   
 3. Brzdná dráha z 60 km/h na suché vozovce:

  Brzdná dráha z 50 km/h na sněhu:

  Brzdná dráha z 30 km/h na ledu:

Seznamte se také s nabídkou zimních sad kol a pneumatik našeho brněnského servisu.

Non-stop helplinka
jsme vám k dispozici 24 hodin denně
Vlastní servis
s využitím nejmodernějších technologií
Pomoc s financováním
Úvěr či operativní leasing vám připravíme na míru
Mnoho vozů skladem
300 nových automobilů k okamžitému odběru