Road Racing Riders
1.10.2013  /  Rubrika: Aktivity

Představujeme Vám jeden z největších týmů Mistrovství České republiky v Road Racingu.

Novodobá historie tohoto sportu se začala psát v roce 1954, kdy se jelo historicky první mistrovství republiky a dnes se dále rozvíjí a to je vidět především na obrovském zájmu diváků, kteří touží vidět jezdce jak bojují ve "volné" přírodě nebo mezi stěnami rodinných domů. Road racingové závody v sobě skýtají nespornou atraktivitu, proto návštěvy přes 10.000 diváků nejsou žádnou výjimkou a například v Hořicích se toto číslo pohybuje kolem 40-50tis diváků a každý rok toto číslo narůstá.

České mistrovství se jede hned v několika kubaturách od 125ccm až do obsahu 1000ccm pro motocykly novodobé a také kategorie klasik pro motocykly do roku výroby 1972.

Jeden z největších týmů na těchto závodech je oranžový tým Road Racing Riders neboli "3R" v jehož čele je jezdec Petr Košťál, který je šéfmechanikem a konstruktérem teamových motocyklů a Pavel Tomeček. Tým vždy poznáte na první pohled, protože jejich typickou oranžovou barvu nemůžete přehlédnout.

Po úspěšné domácí sezóně, milevští Road Racing Riders zavítali o prvním podzimním víkendu do Německa. Tentokrát se jezdci Pavel Tomeček #13 a Petr Košťál #81 představili na 51. ročníku tradičně silně obsazeného mezinárodního závodu Frohburgský trojúhelník, který byl i v tomto roce součástí IRRC Mistrovství Evropy a MČR v Road Racingu. Všechno fungovalo jak má, především i díky skvělému mechanikovi Josefovi Lukšíkovi, a tak si 3R odvezli z Německa senzační umístění v podobě 3. a 5. místa a body do seriálu českého šampionátu AČR a i díky těmto výkonům se pořadatelé Mezinárodního šampionátu IRRC z Holandska rozhodli nabídnout týmu 3R účast na veškerých mezinárodních šampionátech v Německu, Belgii a Holandsku. Tým tuto nabídku zvažuje a velmi si jí váží, zároveň ví jaký je to závazek vůči fanouškům, technikům a sponzorům které chce prezentovat na nejvyšší možné úrovni.

Pro více informací a fotografie ze závodů navštivte stránky www.roadracingriders.cz.

Non-stop helplinka
jsme vám k dispozici 24 hodin denně
Vlastní servis
s využitím nejmodernějších technologií
Pomoc s financováním
Úvěr či operativní leasing vám připravíme na míru
Mnoho vozů skladem
300 nových automobilů k okamžitému odběru