NOVÉ MUZEUM HISTORICKÝCH BMW V BRNĚ.OKNO DO HISTORIE BAVORÁKŮ.

" S prvním BMW jsem se potkal v roce 1968. Byl to Cabriolet 326 vyrobený v 30. letech. Líbilo se mi jeho logické a čisté řešení, bylo to auto přesně podle mých představ. Pak jsem ho zrenovoval a prodal a místo něho si koupil tehdy takřka nové BMW 1800.
Na něj mi hodně přispěla moje babička. Dnes vždy říkám, že nebýt jí, možná bych v životě vůbec nedělal auta,
"
říká sběratel bavoráků Miloš Vránek senior.

Tak začal příběh, jenž nyní dokumentuje nové brněnské muzeum historických vozů BMW, které je mimochodem druhé největší svého druhu v Evropě. Hned po muzeu, které stojí v mnichovské centrále značky.

Ať už jste fanoušky legendární značky, nebo historických vozů obecně, návštěvu brněnského muzea BMW byste si neměli nechat ujít.

BMW Renocar Story

 

Naplnění idey muzea si vzal za svůj úkol Pavel Vránek, jenž ke spolupráci na projektu pozval dlouholetého partnera Renocaru Ing. Arch. Michala Říčného a jeho syna Jana.

Jako ideální místo pro unikátní sbírku zvolili takzvanou Starou halu na Řípské ulici. V roce 2017 dokončili její rekonstrukci a rozrůstající se veteránská flotila tady našla svůj nový domov.

Miloš Vránek navíc pro bavorskou značku nadchnul i své dva syny, Pavla a Miloše, a z Renocaru se tak stal prosperující rodinný podnik. Jak se firmě dařilo, měli Vránkovi možnost rozšiřovat i svoji sbírku oldtimerů a věnovat jim náležitou péči. Postupně tak vytvořili unikátní kolekci, která obsahuje ty nejvýznamnější modely BMW. Nechybí mezi nimi ani vůbec první model, jenž byl pod značkou vyroben: BMW Dixi z roku 1928.
 

 

S některými z veteránů Vránkovi objíždí věhlasné srazy, tradičně vyráží například do Berlína. V roce 2016 se jednalo o zvláště slavnostní událost. 40. ročník srazu veteránů BMW byl i oslavou stoletého výročí značky. 600 kilometrů tam, 400 kilometrů okolo, 600 kilometrů zpět. Osmdesátiletá auta, mezi nimi třeba BMW 319 nebo 327, zvládla cestu z Brna bez problémů.

Tyto i další modely uvidíte v novém muzeu Renocaru na Řípské ulici v Brně, které je druhým největším muzeem BMW v Evropě.
 

Srdečně Vás zveme k návštěvě. 

 


 

 

Otevřeno: 
po - pá: 8.00 - 18.00
so: 9.00 - 15.00

 

V Brně toho můžete zažít mnohem víc!
www.gotobrno.cz – oficiální průvodce městem.