BMW i3

Zcela elektrické BMW i3 je prvním sériovým vozem světa, který byl navržen s ohledem na trvalou udržitelnost ve všech ohledech – od vývoje samotného vozu po jeho výrobu a každodenní použitelnost. Jako ryzí elektromobil nevypouští žádné emise a žádný zápach. BMW i3 je důkazem, že odpovědnost a radost z jízdy se navzájem dokonale doplňují. Je na čase jít příkladem. A zažít zcela novou podobu radosti z jízdy.

  • Podrobný popis
  • Vozidla v nabídce

BMW i3. Ekologie a modernost v jednomJEŠTĚ DÁL S BMW i3 94Ah


Nyní již od 11 999 Kč bez DPH měsíčně
včetně Charging a Comfort paketu.

  • 0% akontace
  • 48 měsíců
  • 10 000 km/rok
  • balíček servisních služeb BMW Service Inclusive obsahující servisní prohlídky po dobu 5 let nebo do najetí 100 000 km.


 

Nové baterie a mimořádný dojezd

Nedávný facelift dodal modelu nové lithium-iontové baterie od společnosti Samsung, které poskytují kapacitu 33 kWh. V praxi to znamená zvýšení dojezdu až o 50 procent ve srovnání s první verzí. Nově tedy ujedete až 200 kilometrů oproti 130. Kdo by však využil i3 jen na jízdu na kratší vzdálenosti, je pro něho první verze nadále v prodeji za výhodnější ceny. Kdykoliv navíc může rozhodnutí změnit a baterie vyměnit.  
 
Možná se vám zdá 200 kilometrů stále málo. Pak je tu pro vás k dispozici ještě verze REX neboli Range Extender. Benzínový dvouválec umístěný vedle elektromotoru je pohonem pro generátor, jenž udržuje akumulátor nabitý. Systém se automaticky spustí, když napětí klesne na nízkou úroveň. Dojezd se tak zvýší dalších až 150 kilometrů. Elektromobil s takovými možnostmi tady dosud nebyl.

 

Snadné a rychlé nabíjení

Nabíjení? Není nic jednoduššího. Postačí jakákoliv obyčejná elektrická zásuvka, kterou máte doma (nebo kdekoliv jinde). Přes noc zapojíte a za osm hodin máte nabito. S nabíječkou BMW i Wallbox postačí na nabití na 80 procent jen tři hodiny. Na cestách pak můžete využít veřejných nabíjecích stanic se střídavým i stejnosměrným proudem. Ty se střídavým potřebují k nabití rovněž tři hodiny, ale stanice se stejnosměrným nabijí váš vůz na 80 procent dokonce už za třicet minut. Taková příjemná přestávka na kávu. Předpokládaný dojezd nebo stav nabíjení samozřejmě máte pod kontrolou, a to nejen ve voze. Stačí si stáhnout mobilní aplikaci BMW i Remote.

  

 
Rychlý a obratný


Elektromobily možná nemají pověst dravců, ale BMW i3 se v tomto ohledu zcela vymyká. Vždyť zrychlení z nuly na sto zvládne za 7,3 sekundy. Pokud naopak sundáte nohu z plynu, znatelně pocítíte, jak vůz brzdí. S pomocí procesu takzvané rekuperace totiž i3 využívá dostupnou kinetickou energii, jež při brzdění vzniká, a vrací ji zpět do akumulátoru. I tahle vychytávka přispívá mimořádnému dojezdu. 

 
Umístění elektromotoru vzadu zase zajišťuje skvělou obratnost. S i3 se otočíte takřka na místě, neboť přední kola mají dostatek prostoru k vytočení.
 
 

Unikátní materiály

Unikátní vlastnosti jsou dány i využitím speciálních materiálů. BMW i3 je velmi lehký vůz, jehož karoserie je částečně vyrobena z karbonu. Ten však autu dodává nejen nízkou hmotnost, ale i pevnost, čímž se stará o bezpečnost pasažérů. Té samozřejmě přispívají i nezbytné asistenční systémy. Například Driving Assistant Plus varuje před kolizemi, udržuje rychlost i vzdálenosti v městském provoz

 
Interiér designéři tvořili rovněž s ohledem na ekologii a trvalou udržitelnost, a tak zde využili přírodní nebo recyklované materiály. Ty jsou navíc lehčí než plasty a snižují tedy hmotnost celého vozu. Z designových prvků pak nelze zapomenout na protisměrně otevírající se přední a zadní dveře, které zvyšují komfort nastupování. Pasažérům totiž nebrání žádný sloupek.


 
 

 Vůz, jenž předznamenává budoucnost

Jistě, BMW i3 je ideální zvláště do města. Jen si představte ten čistý vzduch, kdyby ulicemi projížděla jen taková auta. Zároveň se ale nemusíte bát vydat i o kus dál, ať už dojíždíte do práce z větší vzdálenosti nebo se chystáte na výlet. Dojezdové možnosti a jednoduchost nabíjení vybízejí k různorodému využití tohoto vozu, jenž dokazuje, že ekologická nebo, chcete-li, trvale udržitelná mobilita je možná. Budoucnost je blízko. 

 
Základní technické údaje
i3 (60 Ah)
i3 (94 Ah)
i3 (60 Ah) REX
i3 (94 Ah) REX
Využitelná kapacita (kWh)
18,8
27,2
18,8
27,2
Spotřeba energie (kWh/100 km)*
12,9
12,6 – 13,1
13,5
11,3 – 11,9
Pohotovostní hmotnost vozu (kg)
1280
1320
1415
1440
Dojezd v NEDC (km)
190
300
 
 
Dojezd v praxi (km)**
130
200
270
330
Zrychlení 0-100 km/h (s)
7,2
7,3
7,9
8,1
Dobíjení (h), při 16 A (80 %)
6
7,5
6
7,5
Rychlonabíjení stejnosměrné 50 kW (80 %)
Do 30 min
Do 40 min
Do 30 min
Do 40 min
 
* Informace o spotřebě energie závisejí na zvoleném rozměru kol a pneumatik.
** Dojezd vozu závisí na mnoha faktorech, zejména na osobním přístupu řidiče, zvolené trase, počasí, využití klimatizace/vyhřívání a využívání nezávislého topení.

 


 


 

V oblibě jej má i moderátor pořadů Top Gear a Grand Tour James May.

První čistě elektrické BMW i3 chválí ale i ti, kteří elektromobilům jinak moc nefandí. Není to náhoda. Bavorská automobilka totiž tímto vozem opět udává krok světu, jak je už jejím dobrým zvykem. BMW i3 v sobě dovedně spojuje vlastnosti jako absolutní šetrnost k životnímu prostředí, dravost, obratnost, pohodlí či moderní a zároveň líbivý design vně i uvnitř vozu. K tomu se navíc přidává i nezvykle dlouhý dojezd. BMW i3 přitom není jen ekologickým vozem samo o sobě. Principy trvalé udržitelnosti se řídil už samotný vývoj modelu a proces jeho výroby. Takové auto prostě jinde nenajdete.

Vyberte si z naší nabídky vozidel - BMW i3
Non-stop helplinka
jsme vám k dispozici 24 hodin denně
Vlastní servis
s využitím nejmodernějších technologií
Pomoc s financováním
Úvěr či operativní leasing vám připravíme na míru
Mnoho vozů skladem
300 nových automobilů k okamžitému odběru

Otevírací doba o Vánocích:


22.12. - 26.12. 2018 - ZAVŘENO

27.12. - 28.12. 2018 OTEVŘENO

29.12. - 1.1.2019 ZAVŘENO

2.1.2019 OTEVŘENO