BMW muzeum
3.4.2018  /  Rubrika: Aktivity

V areálu brněnského Renocaru jsme pro vás otevřeli nový velkorysý showroom značek MINI, BMW Motorrad a především BMW Muzea.

BMW Muzeum - unikátní prostor plný inspirace, tradice a tvůrčí energie.


Naplnění idey muzea si vzal za svůj úkol Pavel Vránek, jenž ke spolupráci na projektu pozval dlouholetého partnera Renocaru Ing. Arch. Michala Říčného a jeho syna Jana. Jako ideální místo pro unikátní sbírku zvolili takzvanou Starou halu na Řípské ulici. V roce 2017 dokončili její rekonstrukci a rozrůstající se veteránská flotila tady našla svůj nový domov.

Vše začalo v roce 1968 kabrioletem BMW 326 – veteránem z 30. let. Tehdy čtyřiadvacetiletý Miloš Vránek se díky němu zamiloval do značky BMW a největším životním koníčkem a zároveň i prací se mu stala renovace starých bavoráků. Všechno se naučil svépomocí. Od oprav po lakování. Brzy si získal věhlas mezi majiteli starších i nových vozů BMW, a tak se začala rozvíjet historie společnosti Renocar.

Miloš Vránek navíc pro bavorskou značku nadchnul i své dva syny, Pavla a Miloše, a z Renocaru se tak stal prosperující rodinný podnik. Jak se firmě dařilo, měli Vránkovi možnost rozšiřovat i svoji sbírku oldtimerů a věnovat jim náležitou péči. Postupně tak vytvořili unikátní kolekci, která obsahuje ty nejvýznamnější modely BMW. Nechybí mezi nimi ani vůbec první model, jenž byl pod značkou vyroben: BMW Dixi z roku 1928.

   


S některými z veteránů Vránkovi objíždí věhlasné srazy, tradičně vyráží například do Berlína. V roce 2016 se jednalo o zvláště slavnostní událost. 40. ročník srazu veteránů BMW byl i oslavou stoletého výročí značky. 600 kilometrů tam, 400 kilometrů okolo, 600 kilometrů zpět. Osmdesátiletá auta, mezi nimi třeba BMW 319 nebo 327, zvládla cestu z Brna bez problémů.

Tyto i další modely uvidíte v novém muzeu Renocaru na Řípské ulici v Brně, které je druhým největším muzeem BMW v Evropě.

Srdečně Vás zveme k návštěvě. 


Otevřeno: 

po - pá: 8.00 - 18.00
so: 9.00 - 15.00

V Brně toho můžete zažít mnohem víc!
www.gotobrno.cz – oficiální průvodce městem.

BMW muzeum

Non-stop helplinka
jsme vám k dispozici 24 hodin denně
Vlastní servis
s využitím nejmodernějších technologií
Pomoc s financováním
Úvěr či operativní leasing vám připravíme na míru
Mnoho vozů skladem
300 nových automobilů k okamžitému odběru