Aktuálně z Renocaru

Nové BMW 330e

Sportovnější a hospodárnější než dřív díky nejnovější technologii BMW eDrive.

Charakter nového BMW řady 3 Sedan definuje kombinace jedinečné dynamiky a příkladné hospodárnosti. A přírůstek do nabídky pohonů v podobě plug-in hybridní pohonné jednotky nyní přináší nový, obzvláště futuristicky orientovaný úhel pohledu na základní vlastnosti nového sportovního sedanu. Nejnovější generace technologie BMW eDrive spolupracuje se čtyřválcovým zážehovým motorem ve snaze výrazně zvýšit mimořádné sportovní vlastnosti nového BMW 330e Sedan (jehož uvedení na trh se právě odehrává) a nabídnout ještě pestřejší zážitky z jízdy na elektřinu. Standardně dodávaná funkce XtraBoost, která se u BMW objevuje vůbec poprvé, zvyšuje celkový výkon plug-in hybridního systému na maximálních 215 kW/292 k. Hlavní předností projevu nového BMW 330e jsou bleskurychlé reakce pohonného systému. Kromě toho je dojezd čistě na elektřinu o více než 50 % větší než v případě předchůdce, což znamená, že s nulovými emisemi ujede 66 kilometrů. Spotřeba paliva a emise klesly ve srovnání s předchůdcem o více než 15 % na 1,9–1,6 litru na 100 kilometrů a 43–37 gramů na kilometr.

Chci vědět více

Premiéra v novém BMW 330e Sedan: XtraBoost pro maximální dynamický výkon. Zbrusu nová funkce, která je standardní výbavou nového BMW 330e a naplno odhaluje dynamický charakter vozu. Řidič může funkci XtraBoost aktivovat volbou režimu SPORT. Razantní sešlápnutí plynového pedálu přidá ke kombinovanému výkonu 185/252 k, generovanému spalovacím motorem a elektromotorem, dalších 30 kW/40 k a funkce XtraBoost extra výkon udrží po dobu 10 sekund. Výsledkem je typický charakter pohonu BMW řady 3 Sedan, který zahrnuje (poprvé u hybridního modelu BMW) neuvěřitelně sportovní a zároveň precizní odezvu plynového pedálu a specifický program řazení osmistupňové převodovky Steptronic včetně podřazování pro brzdění motorem. 

Okamžitý nástup funkce XtraBoost přináší výrazně intenzivnější zážitky z akcelerace, než dokáží nabídnout konvenčně poháněné automobily se srovnatelným výkonem. Pokud například řidič náhle a razantně sešlápne plynový pedál v rychlosti 20 km/h, za méně než jednu sekundu nové BMW 330e Sedan zrychluje s dvojnásobnou intenzitou než vozidla poháněná výhradně spalovacím motorem.

Chci vědět více

V jízdním režimu HYBRID může nové BMW 330e Sedan čistě na elektřinu dosáhnout rychlosti až 110 km/h, což ve srovnání s předchůdcem znamená nárůst o 30 km/h. Režim ELECTRIC otevírá možnosti lokálně bezemisní jízdy do rychlosti až 140 km/h oproti dřívějším 120 km/h. Mezi hybridně-specifické prvky výbavy nového BMW 330e Sedan patří akustické varování chodců. Při jízdě na elektřinu vytváří systém vnějších reproduktorů nezaměnitelný zvuk, vytvořený speciálně pro elektrifikované BMW. Systém pohonu při nízkých rychlostech vydává zvláštní zvuk, aniž by jakkoliv obtěžoval posádku vozu.

Nový elektromotor BMW 330e Sedan je integrován do osmistupňové převodovky Steptronic, čímž šetří místo. Inteligentní technické řešení umožňuje, že pro hybridy specifická verze převodovky je pouze o 15 milimetrů delší než odpovídající varianty pro konvenčně poháněné varianty nového BMW řady 3 Sedan. Generování elektrické energie prostřednictvím rekuperace kinetické energie, kde elektromotor pracuje jako generátor, je mimořádně efektivní. Elektrická energie přiváděná do vysokonapěťového akumulátoru buď tímto způsobem, nebo ze sítě při nabíjení nabíjí také 12voltovou palubní elektroniku. Díky tomu již není potřeba klasický alternátor poháněný spalovacím motorem, čímž se dále zvyšuje celková hospodárnost systému.

Plug-in hybridní pohonné systémy BMW nabízejí oproti tradičním řešením svým uživatelům celou řadu dalších výhod:

 • Šetří finance:
  Jízda na elektřinu v městských oblastech je levnější než používání zážehových nebo vznětových automobilů za předpokladu, že je plug-in hybridní automobil nabíjen doma nebo na pracovišti elektřinou s nízkým tarifem. 
 • Interiér má vždy tu správnou teplotu ještě dříve, než posádka nastoupí:
  Nezávislé topení a na dálku ovládaná klimatizace jsou součástí standardní výbavy. 
 • Brzdit se vyplatí:
  Brzděním se nabíjí baterie. U konvenčních vozidel brzdění generuje pouze teplo a brzdový prach. 
 • To nejlepší z obou světů:
  Plug-in hybridní modely nabízejí elektrickou radost z jízdy v městských oblastech a klasickou BMW radost z jízdy na delších cestách. 
 • Dláždí cestu směrem k budoucnosti:
  Protože plug-in hybridní automobil je schopen bezemisní jízdy, je způsobilý vjet do nízkoemisních zón, má úlevy na parkovném a šetří peníze na mýtném. 
 • Lepší kvalita života ve městech:
  Díky jízdě na elektřinu mohou uživatelé ve městech aktivně přispívat ke snižování emisí a úrovně dopravního hluku.

Chci vědět více

Navštivte nás:

Renocar Brno: Řípská 5c, 627 00 Brno-Slatina
Renocar Praha: Lipová 280, 251 01 Praha-Čestlice
Renocar Praha - Kongresové centrum: 5. května 1640/65, 140 00 Praha 4