Aktuálně z Renocaru

NOVÉ BMW 5 Touring

BMW řady 5 Touring vzniklo ze snahy designérů o vytvoření dokonalého výrazu výkonu, krásy a všestrannosti.

Nové kombi BMW 5 Touring je lehčí a má větší zavazadlový prostor


Nové kombi BMW řady 5 přichází na trh s kódovým označením G31. Vůz je oproti svému předchůdci lehčí, ale zároveň se mu zvětšil zavazadlový prostor. Novinka je vybavena širokou škálou jízdních asistentů a mobilních technologií, které činí vaše cestování maximálně pohodlným.

Sportovní jízdní vlastnosti nového BMW řady 5 Touring jsou výsledkem mnoha inovací. Například vzduchové odpružení zadní nápravy s automatickým udržováním světlé výšky je součástí standardní výbavy. Na seznamu volitelné výbavy pak najdete aktivní tlumiče Dynamic Damper Control, adaptivní stabilizátory  Adaptive Drive, integrální aktivní řízení Integral Active Steering nebo M sportovní podvozek s nižší světlou výškou.

 

Jednotlivé části vozu prošly úpravami s cílem snížit celkovou hmotnost. Některé nosníky podvozku a třeba víko zavazadlového prostoru jsou nově vyrobeny z hliníku. Ten byl využitý i u dalších dílů podvozku a extrémně pevné karoserie. Tato kombinace materiálů, úsporné hnací jednotky a zlepšená aerodynamika mají za následek pokles spotřeby paliva i emisí CO2 o 11 % oproti předchozímu modelu BMW 5 Touring.

Sportovní i praktické kombi


Tvary karoserie nového kombi naznačují na první pohled sportovní charakter vozu. Elegantně protažená boční linie dává exteriéru nového BMW 5 Touring navíc punc všestrannosti. V přední části vozu najdete standardně nabízené LED světlomety, které zasahují až do skloněné přední masky chladiče. Dalším charakteristickým rysem nového kombi je dlouhá linie střechy, která plynule přechází do šikmých sloupků. Zadní okno je orámováno střešním spoilerem se zabudovaným třetím brzdovým světlem a větrnými deflektory po stranách. V dolní části zvýrazňují šířku vozu nápadné horizontální linky a zadní svítilny ve tvaru písmene L.

4 motory a pohon všech kol BMW xDrive


Motory, které najdete pod kapotou nového kombi BMW řady 5, využívají technologie BMW TwinPower Turbo a kombinují vyšší výkon s menší spotřebou paliva a nižšími emisemi. Benzínový čtyřválec o objemu 2 litry bude montován do modelu BMW 530i Touring, dává maximální výkon 185 kW (252 koní). Vůz je standardně dodáván s 8stupňovou převodovkou Steptronic, z klidu na stovku se dostanete za 6,5 sekundy.

 

Větší a silnější sourozenec - šestiválec o objemu 3 litry pohání BMW 540i xDrive. O řazení se stará opět 8stupňová převodovka Steptronic, řidiči jistě ocení také inteligentní systém pohonu všech kol. Výkon motoru je 250 kW (340 koní), katapultuje vás na 100 km/h během 5,1 sekundy.

 

Úsporné dieselové motory se pod kapotou nového kombi BMW řady 5 nachází ve dvojím provedení. Čtyřválec o objemu 2 litry v novém BMW 520d Touring generuje výkon 140 kW (190 koní). Tato vznětová pohonná jednotka je standardně dodávána s manuální 6stupňovou převodovkou, na přání je pak možné vůz vybavit automatickou 8stupňovou převodovkou Steptronic. S BMW 520d Touring zrychlíte z 0 na 100 km/h za 8,0 sekundy, resp. 7,8 sekundy s převodovkou Steptronic. Kombinová spotřeba paliva se dostává u tohoto modelu pod hodnotu 5 l/100 km.

 

Kvarteto motorizací uzavírá vznětový řadový šestiválec o objemu 3 litry, který produkuje maximální výkon 195 kW (265 koní). Výkon je přenášen na vozovku buď prostřednictvím zadních kol nebo díky pohonu všech kol xDrive, v obou případech v kombinaci s 8stupňovou automatickou převodovkou Steptronic. BMW 530d Touring zvládne sprint z 0 na 100 km/h za 5,8 sekundy, varianta BMW 530d xDrive Touring za 5,6 sekundy.

Více prostoru a inteligentní funkce


V interiéru nového BMW 5 Touring zaujme přístrojová deska, která je méně napřímená než v předchozí verzi. Tím vzniká dojem většího prostoru uvnitř vozu. Kontrolní displej není součástí přístrojové desky a má tenký displej. Na všech sedadlech je více prostoru pro hlavu, ramena i nohy, vzadu je pak více místa pro nohy cestujících na zadních sedadlech díky optimalizovaným opěradlům a delším sedákům. Větší a hlavně širší prostor vzadu umožňuje přepravu 3 dětských sedaček na zadních sedadlech.

 

Objem zavazadlového prostoru nového kombi BMW řady 5 vzrostl na 570 až 1700 litrů. Působivá je také flexibilita uspořádání vnitřního prostoru. Na svědomí ji mají praktické detaily jako třeba sklopné opěradlo dělitelné v poměru 40 : 20 : 40, elektricky ovládané dálkové uvolnění opěradel zadních sedadel, samostatně otevíratelné zadní okno či automatické otevírání víka zavazadlového prostoru.

Nabito chytrými technologiemi

Nové BMW 5 Touring je nabito asistenčními systémy, které vám pomohou při řízení. Asistent řízení a asistent jízdy v pruzích pracují až do rychlosti 210 km/h. Nový je asistent při změně jízdního pruhu a rychlostní asistent, který při rychlostním omezení zpomalí na požadovanou rychlost. Nechybí ani pomocník při vyhýbacích manévrech nebo varování před vozidly přijíždějícími ze strany. Všechny systémy mají za cíl jediné: usnadnit vám řízení vozu s důrazem na maximální bezpečnost.

Přijďte osobně zhodnotit nové BMW řady 5 Touring


Kontaktujte nás pomocí kontaktního formuláře níže a my se vám následně ozveme a domluvíme společný termín.
Volba je jen a jen na Vás.
Stačí si vybrat vůz dle Vašeho zájmu a domluvit se.