Aktuálně z Renocaru

BMW S 1000 RR

Superbike superlativů.

Čtyři válce a nepřekonatelný průběh výkonu.


Kompletně nově vyvinutý čtyřválcový motor je hnací jednotkou nového RR. Došlo zde nejen ke zvýšení špičkového výkonu na 152 kW (207 PS) při 13 500 ot/min, ale i k optimalizaci průběhu točivého momentu. A to díky nové technologii BMW ShiftCam, která prostřednictvím vačkového hřídele volí dobu otevření a zdvih ventilů tak, aby se už v oblasti nízkých a středních otáček vytvořil výrazně citelnější točivý moment a výkon.

Pro další optimalizaci hmotnosti, zástavbového prostoru a designu bylo kromě toho upraveno také mnoho dalších konstrukčních dílů. Patří sem mimo jiné nový koncept rozvodů, duté titanové vstupní ventily a vylepšená a samonapájecí vícelamelová mokrá spojka anti-hopping (-20N). Motor je o 4 kg lehčí a užší, což zlepšuje jak manipulaci, tak ergonomii. Zjistíš to hned při prvním usednutí.

 Design světel: LED, viditelnější, dynamičtější, agresivnější.

Standartně dodávané LED světlomety propůjčují RR zcela nový nezaměnitelný, sportovně agresivní vzhled. To neplatí jen pro přední světlomety, které byly u nového RR přemístěny z kapotáže do zpětných zrcátek, ale i pro zadní část, kde jsou blinkry, brzdové a koncové světlo sdruženy do jednoho konstrukčního dílu.

Designováno pro pole position.

Kdo ji uvidí, tomu to hned bude jasné: Stojí maximální výkon v podobě motocykly. Každá součástka RR byla designována tak, aby se z ní dostalo maximum. Už rámcový layout, včetně technologie zavěšení dělá RR lehčím a ještě preciznějším. K tomu se pak přidá ergonomicky zkodonalená jízdní pozice, která je díky pozměněnému designu rámu a kapotáži naprosto jedinečná. Standardně dodávané LED světlomy ji přitom dodávají absolutně dynamický a agresivní vzhled. Přední blinkry odputovaly z kapotáže do zpětných zrcátek, což vypadá nejen esteticky, nýbrž zaručuje navíc i lepší viditelnost. Při pohledu zezadu dominuje RR ve věcech designu a funkčnosti: Devizou je zde "All in one". Držák poznávací značky obsahuje kromě osvětlení registrační značky nyní také LED blinkry, koncové a brzdové světlo.