Aktuálně z Renocaru

BMW Concept Skytop

Spojení síly, preciznosti a řemeslného mistrovství v otevřeném dvoumístném voze navrženém pro cestování v luxusu.

BMW Group na letošní Concorso d'Eleganza Villa d'Este, každoroční přehlídce krásy historických automobilů a motocyklů konané na březích jezera Como, přivezlo mimořádně elegantní a jedinečný automobil v podobě designové studie BMW Concept Skytop. Otevřený dvoumístný automobil připomíná do detailů propracovanou skulpturu oplývající sportovní elegancí, která působivě doplňuje jeho sportovní a svalnatý vzhled. Interiér a exteriér tohoto konceptu se vyznačují teplými monochromatickými barvami, v nichž se snoubí exkluzivní materiály s tradičním řemeslným zpracováním.

„BMW Concept Skytop je opravdu jedinečnou exotickou designovou studií v duchu tradice Concorso d'Eleganza Villa d'Este,“ uvádí Adrian van Hooydonk, šéfdesignér BMW Group. „Nabízí kombinaci jízdní dynamiky a elegance té nejvyšší úrovně, srovnatelnou se svými historickými předchůdci, jako jsou BMW Z8 nebo BMW 503.“ 

Sportovní proporce, organická karoserie.

Exteriér vozu BMW Concept Skytop je navržen tak, aby podněcoval touhu po cestování. Jeho napjaté muskulaturní plochy vymezuje několik precizně vedených linií směřujících do zadní části automobilu. Konvenční kliky nahrazují do horních části dveří diskrétně integrovaná křidélka. Jedinečný vzhled dále umocňují kola z lehké slitiny s precizně tvarovanými paprsky. 

Při pohledu z ptačí perspektivy zaujme výrazná široká kapota, ikonická přední část BMW připomínající žraloka s podsvícenou maskou chladiče ve tvaru ledvinek a seseknutá záď. Pečlivě vybrané odkazy na legendární roadster BMW Z8 jsou ihned zřejmé. Obzvláště nápadný je výrazný prolis, který se táhne od kapoty přes interiér až k hliníkové liště umístěné na víku zavazadlového prostoru a zdůrazňuje celkově dynamickou siluetu vozu. 

Harmonický design světlometů slučuje velmi složité detaily do jednoho celku. LED jednotky usazené na frézovaných hliníkových úchytech byly vyvinuty speciálně pro BMW Concept Skytop a vyznačují se nejnovější technologií a působivým designem; jde o nejtenčí automobilové světlomety na světě. Díky čistému a minimalistickému designu jsou všechny světelné funkce soustředěny do jednoho prostoru. Tenká a precizně tvarovaná zadní světla skvěle ladí s celkovým pojetím BMW Concept Skytop. 

Kůží potažený ochranný rám za dvojicí sedadel vozu BMW Concept Skytop doplňují ploutvičky na B-sloupcích a zcela stahovací zadní okno. Dva odnímatelné střešní díly, rovněž potažené kůží, lze uložit do speciální úložné schránky v zavazadlovém prostoru.

Barevná kombinace vytváří plynulý přechod mezi interiérem a exteriérem, a to bez ohledu na to, zda je střecha otevřená nebo zavřená. V zadní části se červenohnědý odstín střechy postupně mění ve stříbrnou barvu s chromovým odleskem, použitou na karoserii. Technicky náročný barevný přechod byl vytvořen zkušeným lakýrnickým mistrem v továrně BMW Group v Dingolfingu.

Interiér zdobí kožené povrchy ve stylu kvalitních kožených polobotek.

Kožená sedadla v interiéru se vyznačují detaily ve stylu kvalitních kožených polobotek. Červenohnědý odstín těchto povrchů vytváří jednotné barevné schéma, které dodává celému interiéru nádech luxusu a prostornosti. K celkovému dojmu přispívají umně zakomponované křišťálové prvky. Povrchy interiéru vozu BMW Concept Skytop byly zhotoveny v tradiční kožedělné dílně továrny BMW Group v Dingolfingu.

Podobnost s BMW Z8 je evidentní také u motoru. Stejně jako legendární roadster je i BMW Concept Skytop vybaveno nejvýkonnějším motorem V8, jaký má BMW ve svém portfoliu pohonných jednotek.