Ještě nikdy nebylo v Brně vystaveno tolik veteránů BMW na jednom místě. Přijďte se pokochat sbírkou vozů BMW, která průřezově pokrývá celou historii značky. Těšit se můžete na naleštěné kusy, ale vystaveny jsou i vozy v procesu renovace a dokonce i v původním stavu. Prohlédnout si můžete také zajímavé díly a fragmenty z automobilové historie.

K tomu všemu si můžete dát skvělé občerstvení v Bistru Hawranek, prohlédnout si žhavé novinky BMW, motorky BMW a vozy MINI.

Těšíme se na Vaši návštěvu.
 

" S prvním BMW jsem se potkal v roce 1968. Byl to Cabriolet 326 vyrobený v 30. letech. Líbilo se mi jeho logické a čisté řešení, bylo to auto přesně podle mých představ. Pak jsem ho zrenovoval a prodal a místo něho si koupil tehdy takřka nové BMW 1800.
Na něj mi hodně přispěla moje babička. Dnes vždy říkám, že nebýt jí, možná bych v životě vůbec nedělal auta,
"
říká sběratel bavoráků Miloš Vránek senior.

Tak začal příběh, jenž nyní dokumentuje nové brněnské Museum historických vozů BMW, které je mimochodem druhé největší svého druhu v Evropě. Hned po muzeu, které stojí v mnichovské centrále značky.

Ať už jste fanoušky legendární značky, nebo historických vozů obecně, návštěvu brněnského Musea BMW byste si neměli nechat ujít.

Výstavu našich historických vozů pravidelně obměňujeme.

 

Naplnění idey Musea si vzal za svůj úkol Pavel Vránek, jenž ke spolupráci na projektu pozval dlouholetého partnera Renocaru Ing. Arch. Michala Říčného a jeho syna Jana.

Jako ideální místo pro unikátní sbírku zvolili takzvanou Starou halu na Řípské ulici. V roce 2017 dokončili její rekonstrukci a rozrůstající se veteránská flotila tady našla svůj nový domov.

 

 

 

Miloš Vránek navíc pro bavorskou značku nadchnul i své dva syny, Pavla a Miloše, a z Renocaru se tak stal prosperující rodinný podnik. Jak se firmě dařilo, měli Vránkovi možnost rozšiřovat i svoji sbírku oldtimerů a věnovat jim náležitou péči. Postupně tak vytvořili unikátní kolekci, která obsahuje ty nejvýznamnější modely BMW. Nechybí mezi nimi ani vůbec první model, jenž byl pod značkou vyroben: BMW Dixi z roku 1928.

S některými z veteránů Vránkovi objíždí věhlasné srazy, tradičně vyráží například do Berlína. V roce 2016 se jednalo o zvláště slavnostní událost. 40. ročník srazu veteránů BMW byl i oslavou stoletého výročí značky. 600 kilometrů tam, 400 kilometrů okolo, 600 kilometrů zpět. Osmdesátiletá auta, mezi nimi třeba BMW 319 nebo 327, zvládla cestu z Brna bez problémů.

Tyto i další modely uvidíte v novém Museu Renocaru na Řípské ulici v Brně, které je druhým největším muzeem BMW v Evropě.

Museum je volně přístupné veřejnosti, neplatí se zde žádné vstupné. Stačí jen přijít v naší otevírací době a prohlédnout si vystavené vozy.
 

Srdečně Vás zveme k návštěvě. 

 

Otevřeno: 
po - pá: 8.00 - 18.00

 

V Brně toho můžete zažít mnohem víc!
www.gotobrno.cz – oficiální průvodce městem.