BMW XM


Od 4 405 700 Kč.

BMW XM

Dokonalá kombinace vysokovýkonného charakteru BMW M a inovativního plug-in hybridního pohonu.

 • BMW M Hybrid, první elektrifikovaný vysokovýkonný M model
 • Vysokovýkonný zážehový 8válec M TwinPower Turbo
 • Adaptivní M podvozek professional pro nejvyšší úroveň jízdní dynamiky
 • M xDrive s M sportovním diferenciálem
 • 480 kW (653 k), 800 Nm, 0-100 km/h za 4,3 s
   

BMW XM Label Red

Maximální jízdní dynamika a exkluzivita.

 • BMW M Hybrid, první M model s vysokovýkonným elektrifikovaným pohonem
 • Vysokovýkonný zážehový 8válec M TwinPower Turbo
 • Adaptivní M podvozek professional pro nejvyšší úroveň jízdní dynamiky
 • M xDrive s M sportovním diferenciálem
 • 550 kW (748 k), 1000 Nm, 0-100 km/h za 3,8 s

Exteriér


 

Design přední části.

Ikonická přední část ve stylu modelů BMW Luxusní třídy zaujme osvětlenou maskou ve tvaru ledvinek Iconic Glow a nízkými světly denního svícení v typickém M provedení. Luxus a exkluzivitu nepřehlédnutelné masky chladiče suverénně podtrhuje logo BMW XM a zlaté ozdobné prvky Night Gold. Výrazně tvarovaná kapota motoru plynule předchází do dvojice zvýšených podélných prolisů, dodávajících vozu dojem neutuchající síly a výkonu.

Pohled z boku.

Výrazný charakter při pohledu z boku zdůrazňuje linie svým stylem připomínající kupé a současně nejvíce zatmavená boční okna ze všech modelů BMW. Kola z lehké slitiny s průměrem 23” spolu s výraznou ozdobnou lištou na boku, která je unikátním prvkem BMW XM, vytvářejí zejména ve zlaté barvě Night Gold velmi exkluzivní celek.

 

Design zadní části.

Vertikálně umístěné šestiúhelníkové koncovky výfuku společně se zlatě lakovanými ozdobnými prvky difuzoru a logem XM vytvářejí unikátní celek. Dvojice laserem gravírovaných log BMW umístěných v horních rozích zadního okna je odkazem na jediný model nabízený výhradně jako M, na slavné BMW M1. Robustní a rozkročený postoj BMW XM vytvářejí také jeho rozšířené blatníky a lemy zadních světel.
 

Interiér


 

Osvětlený strop.

Strop osvětlený nepřímým světlem ohromí svojí trojrozměrnou prizmatickou strukturou. Výrazné vnitřní osvětlení zaujme mnoha světelnými designy, mezi něž patří i působivý uvítací scénář. Barvy lze přizpůsobit individuálním požadavkům a sladit je se zvoleným jízdním režimem a atmosférou interiéru.

 

M Lounge.

M Lounge ve stylu luxusního salónku vytváří v zadní části unikátní prostor. Jednodílná zadní sedadla zaujmou detaily, jako jsou struktury ve tvaru diamantů v hlavových opěrkách a vzory prošívání, které ztělesňují komfort a luxus. Společně s trojrozměrně tvarovaným stropem s nepřímým osvětlením, zatmavenými okny a komfortním polstrováním vytvářejí zcela nové vnímání prostoru.

Exkluzivní „vintage“ kůže.

Kůže fascinuje svojí přirozenou strukturou a „vintage“ vzhledem, je elegantním doplňkem dveřních výplní a palubní desky. Tento druh kůže je poprvé použit exkluzivně v novém BMW XM, jeho speciální metoda zpracování a zušlechťování zajišťuje každému vozu jedinečný a individuální styl.

 

Palubní deska a technologie


 

M specifický koncept zobrazení
BMW Operačního systému 8.

BMW Operační systém 8 usnadňuje ovládání například pomocí hlasu nebo dotykového displeje. Specialitou je M charakteristický design: Dvourozměrné zobrazení je zárukou snadné čitelnosti. Součástí grafiky je také logo M. Dva M režimy, ROAD a SPORT, vytvářejí individualistické a emotivní jízdní zážitky.

BMW Prohnutý displej.
 

Jednodílný BMW Prohnutý displej prezentuje informace o vozidle přehledně a na velké ploše. Kombinuje 12,3" přístrojový panel se 14,9" dotykovým kontrolním displejem. Jeho obsluha je ergonomická a intuitivní. Prohnutý displej je stylově integrovaný do palubní desky a je její nepřehlédnutelnou dominantou.
 

M Setup.
 

M Setup umožňuje nastavit jízdní zážitky podle Vašich osobních preferencí. Můžete nastavit různé systémy ovlivňující jízdní dynamiku zcela podle individuálních představ. Přizpůsobit lze nastavení motoru, podvozku, řízení, brzd, rekuperace a pohonu všech kol M xDrive. Pomocí tlačítek M1 a M2 na volantu lze vyvolat uloženou kombinaci nastavení jednotlivých systémů.

Osobní eSIM.

Ať už se jedná o telefonní hovory nebo využívání dat, s Osobní eSIM můžete pro své BMW využívat i vlastní tarif s mobilním operátorem. Váš telefon vůbec nemusí být ve vozidle. Automatické využívání externí antény zajišťuje lepší příjem signálu. Více konektivity: Vaše BMW umožňuje pracovat s připojením 5G a nabízí Wi-Fi hotspot.

Komfortní přístupový systém.

Nebudete muset vzít klíček od vozu do ruky: S funkcí Komfortního přístupového systému se dveře Vašeho M vozu odemknou automaticky. Vozidlo Vás již z dálky rozpozná podle klíčku, který již nemusíte hledat v kapse. Kromě klasického klíčku můžete jako Digitální klíč nebo Digitální klíč Plus použít také kompatibilní telefon.

Bezdrátová nabíječka.

Více pořádku, více pohodlí: Bezdrátové nabíjení doplní Váš telefon energií bez použití kabelu, a tudíž mimořádně komfortně. Do zvětšené přihrádky, která je ve snadném dosahu, lze umístit i větší zařízení bez dodatečných krytů a zamotaných kabelů. To vše maximálně bezpečně: Vestavěné chlazení chrání Vaše zařízení před přehřátím.

Nové BMW XM Label Red


Vlastnosti nového BMW XM Label Red.

Fascinující motor.

Plug-in hybridní 8válec poskytuje výkon 550 kW (748 k) a točivý moment 1000 Nm, takže přináší ještě intenzivnější úroveň jízdní dynamiky. Vysokovýkonný 4,4litrový motor V8 ve spojení s elektromotorem o výkonu 145 kW (197 k) dokáže vyvinout enormní zátah podtržený výrazným zvukem v typickém stylu M.
 

Intenzivně sebevědomý vzhled.

Exkluzivní design kol, červený lem označení modelu a červený zvýrazňující pruh na boku jasně signalizují životní nastavení směřující na výkonnost. Unikátní kožené červeno-černé čalounění Merino, červené ozdobné prvky a komfortní polštářky z černé kůže Merino s červeným prošíváním přenášejí toto pojetí také do interiéru.

Laky BMW Individual.

Individualistický charakter, který ale současně dá vyniknout vzhledu nového BMW XM Label Red. Široká nabídka okázalých speciálních laků BMW Individual umožní vybrat si přesně tu variantu, která nejlépe odráží Váš charakter.

 

Plug-in hybridní zážitky z jízdy v nových modelech BMW XM


Inovativní technika pro ještě intenzivnější zážitky z elektrické jízda a nabíjení.

M Hybrid.

Stiskem tlačítka lze přepínat mezi čistě elektrickým pohonem a hybridním režimem, který zaujme souhrou mezi elektromotorem a výkonným zážehovým motorem. Jízdní zážitky zintenzivňují inteligentní jízdní režimy.

 

Čistě elektrické.

Když chcete, může elektrický systém BMW eDrive pohánět BMW XM čistě elektricky, což je ideální například v městském prostředí. Budete tak cestovat téměř bezhlučně a bez lokálně produkovaných emisí.


 

BMW Charging.

Doma nebo na cestách: BMW Charging nabízí na míru navržená řešení pro nabíjení v každé situaci. Můžete nabíjet po celé Evropě v jedné z největších a neustále se rozšiřujících sítí veřejných nabíjecích stanic. Pomocí aplikace My BMW můžete snadno zkontrolovat úroveň nabití baterie Vašeho BMW a naplánovat Vaši další cestu.

Jízdní dynamika BMW XM


 

Plug-in hybridní 8válec.
 

Plug-in hybridní motor V8 je zásluhou enormní síly a výrazného M zvuku zárukou ryzí radosti z jízdy. Celkový výkon dosahuje 480 kW (653 k) a točivý moment 800 Nm, a to vše díky strhující souhře vysokovýkonného 4,4litrového osmiválce a elektromotoru o výkonu 145 kW (197 k). Tato kombinace žene BMW XM nekompromisně vpřed.

Adaptivní M podvozek
Professional.

Adaptivní M podvozek Professional ohromuje sportovní obratností bez omezení v otázkách komfortu. Integrální aktivní řízení zlepšuje stabilitu ve vysokých rychlostech a současně zmenšuje poloměr otáčení. Adaptivní stabilizátory omezují pohyby karoserie a současně zlepšují jízdní dynamiku i komfort.
 

M sportovní diferenciál.
 

M sportovní diferenciál dodá Vašemu vozu nejlepší možnou trakci na každém povrchu. Variabilně rozděluje hnací sílu mezi zadní kola, a tím zlepšuje trakci a jízdní stabilitu v různých situacích, jako je akcelerace ze zatáček a rychle projížděné zatáčky, nebo na povrchu s měnící se trakcí.
 

Technické údaje


BMW XM

Motor válce / ventily

8 / 4

Zdvihový objem

4 395 cm3

Výkon

480 kW / 653 k*

Výkon na elektřinu

145 kW / 197 k

Maximální rychlost / na elektřinu

250 km/h / 140 km/h

Elektrický dojezd

82-88 km

Emise CO2

33-36 g(km)

Kombinovaná spotřeba paliva

1,5-1,6 l/100 km

*Skládá se z točivého momentu spalovacího motoru (uvedená maximální hodnota) a elektrického pohonu (až do uvedené maximální hodnoty). Hodnoty elektrického pohonu závisí na stavu nabití baterie.

BMW ORIGINÁLNÍ PŘISLUŠENSTVÍ


S BMW Originálním příslušenstvím přizpůsobíte své BMW svým osobním přáním: produkty jsou svojí kvalitou, designem i vlastnostmi navrženy přímo pro BMW XM.

BMW Advanced Car Eye 3.0 Pro.

Systém BMW Advanced Car Eye 3.0 Pro je tvořen vysoce kvalitními QHD a Full HD kamerami snímajícími oblast před a za vozidlem, a to i v případě, že je zaparkované. Pokud systém zaznamená vibrace nebo neobvyklé pohyby mimo vozidlo, pro zdokumentování možné nehody nebo (pokusu o) vloupání záběry automaticky uloží.

BMW Zadní držák kol Pro 2.0.

BMW Zadní držák kol Pro 2.0 je lehký, avšak bytelný, a unese až 60 kg. Mimořádně snadno se montuje a uveze dvě jízdní kola nebo elektrokola (lze ho rozšířit na převoz až tří kol). Funkce sklápění usnadňuje přístup do zavazadlového prostoru.

 

BMW držák tabletů Pro.

BMW bezpečnostní pouzdro (ochranný obal) spolehlivě drží tablety na místě. Držák, který lze nastavit do různých poloh a úhlů, se připevňuje k volitelnému systému Travel & Comfort nebo k základnímu držáku.

 

 

 

Žádné skladové vozy k tomuto modelu nejsou k dispozici

Máte dotazy? Chcete si domluvit testovací jízdu? Ozvěte se nám