Aktuálně z Renocaru

Schopnosti ve výjimečném stylu

MINI Cooper S Clubman je důkazem toho, jak může moderní interpretace koncepce karoserie shooting-brake propojit tradici s progresivními vlastnostmi. Lifestylová edice Untold nyní podtrhuje důmyslnou rafinovanost designu tohoto vozu novou černou barvou karoserie Midnight Black.

Nezaměnitelný vzhled MINI Clubman charakterizuje jedinečná koncepce karoserie se čtyřmi dveřmi, mimořádně dlouhá linie střechy a křídlové dveře do zavazadlového prostoru v zadní části. Díky specifickým designovým prvkům edice Untold se tomuto prostornému a výjimečně praktickému vozu daří působit mimořádně charismatickým dojmem.

Všestrannou funkčnost MINI Cooper S Clubman charakterizuje interiér s pěti místy k sezení a velkorysý a variabilní zavazadlový prostor, který lze zvětšit z 360 až na 1250 litrů. Edice Untold spojuje příkladnou každodenní praktičnost speciálního modelu se stylově sportovním vzhledem. Nový černý lak Midnight Black podtrhuje dynamický design předního a zadního nárazníku pocházejícího z aerodynamického kitu John Cooper Works. Nová barva karoserie, doplněná černým lemem spodní části karoserie a výřezů blatníků, umocňuje výrazný design vozu s karoserií typu shooting-brake. Zážehový čtyřválec o výkonu 131 kW/178 k zrychlí z 0 na 100 km/h za 7,2 s.

Sportovní charakter MINI Cooper S Clubman v edici Untold zvýrazňuje pět úzkých sportovních pruhů, které jsou umístěny rovnoběžně vedle sebe a vedou uprostřed kapoty a střechy. Grafický vzor pruhů je jedním ze specifických rysů edice Untold. Je použit také na bočních ozdobách, v logu promítaném z vnějších zrcátek na zem a na prahových lištách v mosazné barvě Refined Brass.

Tato barva se objevuje rovněž v designu 18" kol z lehké slitiny, navržených výhradně pro vůz této edice. Dvoubarevná kola v designu Untold Spoke kombinují černý lak Jet Black a mosazný Refined Brass.

Exkluzivní prostředí interiéru

Černá kožená sportovní sedadla v provedení MINI Yours Leather Lounge Carbon Black přenášejí sebevědomou auru exteriéru do interiéru. Podsvícené obložení interiéru a exkluzivně navržené povrchy interiéru s výrazným pruhovaným vzorem v kombinaci s okolím výdechů ventilace připomínajícím ušlechtilou mosaz jsou poutavými doplňky vnitřního prostoru.

Mimořádně bohatou standardní výbavu MINI Clubman v edici Untold navíc od listopadu 2022 rozšířil MINI Driving Assistant. Soubor asistenčních systémů obsahuje nové funkce, které dále zvyšují komfort a bezpečnost. Jeho součástí je například funkce Active Guard, která v rychlostech od 10 do 60 km/h pomůže zabránit kolizi s vpředu jedoucím nebo stojícím vozidlem aktivním zásahem brzd. Kamerový aktivní systém udržování rychlosti (ACC) v rychlostech od 30 do 140 km/h kromě samotné nastavené rychlosti automaticky reguluje také vzdálenost od vozidla jedoucího vpředu.