Aktuálně z Renocaru

MINI Cooper SE Cabrio

Potěšení z jízdy s větrem ve vlasech a nulovými emisemi: první čistě elektrické MINI Cooper SE Cabrio.

První kabriolet na světě s čistě elektrickým pohonem je MINI. Od prvotní myšlenky k malé sérii za méně než 8 měsíců. MINI Cooper SE Cabrio je dalším výrazným impulzem na cestě k plně elektrické značce MINI.

MINI Cooper SE Cabrio je k dispozici v černé barvě Enigmatic Black a stříbrné White Silver. Kliky dveří, boční prahy a rámečky předních a zadních světel jsou lakovány bronzovou barvou Resolute Bronze. Loga MINI a názvy modelu jsou vyvedeny v elegantní leskle černé barvě, která s nimi perfektně ladí. Logo E známé z modelu MINI Cooper SE se nachází na předním nárazníku a na zádi, čímž vizuálně podtrhuje lokálně bezemisní potěšení z jízdy.

Další pro tuto edici specifické výbavové prvky zdobí také lišty nástupních prahů a boční ozdoby. Označení 1/999 podtrhuje exkluzivní charakter limitované edice otevřeného MINI.

Díky specifickým kolům z lehké slitiny se tato edice MINI stává průkopníkem. Jeho 17palcová kola z lehké slitiny ve dvoubarevném designu Electric Power Spoke jsou ze 100 % vyrobena z druhotného hliníku. Kombinace ekologicky vyráběné elektřiny a použití druhotných surovin může ve srovnání s běžnými výrobními procesy výrazně snížit emise CO2.

Bohatá vnitřní výbava s prvky MINI Electric Design.

Sportovní sedadla mají design MINI Yours Leather Lounge a jsou vybavena vyhříváním a nastavitelnou délkou sedáku. Kůží Nappa čalouněný multifunkční sportovní volant navozuje tu správnou sportovní atmosféru, přispívá ke stylovému jízdnímu komfortu a jeho věnec může být rovněž vyhřívaný. Ve spodní části svislého ramene volantu je umístěno logo MINI Electric, které zdůrazňuje unikátní charakter tohoto čistě elektrického kabrioletu. Jedinečný charakter interiéru podtrhují také exkluzivní leskle černé povrchy, jež lze stylově zdůraznit nepřímým osvětlením. Design interiéru připomíná čistě elektrický charakter otevřeného čtyřmístného vozu žlutými barevnými ozdobnými prvky, jako je například žlutý přepínač start-stop.

Kromě mnoha dalších prvků doplňují rozsáhlou výbavu služby eDrive známé z modelu MINI Cooper SE. Ty řidiči poskytují informace o aktuální spotřebě elektřiny a dojezdu a tipy pro úsporný styl jízdy. Všechny podstatné informace jsou během jízdy zobrazovány na MINI Head-Up Displeji. Na delších cestách zvyšují komfort limitované čistě elektrické edice MINI Cabrio standardně dodávané prvky výbavy, jako je aktivní systém pro udržování rychlosti s funkcí Stop & Go nebo MINI Driving Assistant.

Elektrizující pocit z jízdy jako v motokáře.

S délkou 3863 mm, rozvorem 2495 mm, šířkou 1727 mm a délkou 2495 mm zůstávají rozměry, včetně zavazadlového prostoru s objemem 160 l, ve srovnání s MINI Cabrio s konvenčním pohonem nezměněny. Elektromotor o výkonu 135 kW/184 k pochází z kompetenčních center elektromobility BMW Group v Dingolfingu a Landshutu. Jeho malé rozměry umožňují mimořádně vyvážené rozložení hmotnosti a podporují agilní a snadno ovladatelné řízení. Elektrické MINI Cooper SE Cabrio zrychlí z klidu na 100 km/h za 7,3 sekundy.

Dojezd 201 kilometrů stanovený v testovacím cyklu WLTP umožňuje výlety se staženou střechou daleko za hranice města. Elektrickou, a tedy mimořádně tichou plátěnou střechu MINI Yours s typickým vzorem vlajky Union Jack lze stáhnout, natáhnout nebo jen pootevřít až do rychlosti 30 km/h.

Od prvotní myšlenky k malé sérii.

Modelem MINI Cooper SE Cabrio značka MINI zdůrazňuje svou flexibilitu a vůbec poprvé spustila malosériovou výrobu. MINI Cooper SE Cabrio vznikne v omezené sérii 999 vozů a bude se vyrábět společně s běžným MINI Cabrio v Nizozemsku.