Aktuálně z Renocaru

Edice MINI vnášejí do života mimořádný nádech nových barev

Exkluzivní design a prvky výbavy dodávají edicím MINI velmi osobitý vzhled. Od listopadu 2022 rozšířily individualistický charakter edice Resolute nové laky určené pro 3- a 5dveřové MINI a také MINI Cabrio. V budoucnu bude součástí standardní výbavy Driving Assistant. S novým lakem je k dispozici také edice Untold, navržená pro MINI Clubman, a Untamed pro MINI Countryman.

Tří- a pětidveřové MINI, stejně jako MINI Cabrio a MINI Cooper SE v edici Resolute jsou nově k dispozici také s bílým lakem Nanuq White a černým Enigmatic Black. Střecha a kryty zpětných zrcátek mohou být lakovány bílou barvou Pepper White nebo černou barvou Black. Kromě toho bude nyní součástí standardní výbavy rovněž MINI Driving Assistant, který obsahuje různé systémy pro zvýšení komfortu a úrovně bezpečnosti. V budoucnu 3- a 5dveřové MINI spolu s MINI Cabrio zásluhou funkce Aktivní ochrany upozorní na hrozící kolizi s vozem jedoucím před nimi nebo se stojící překážkou. Varování před opuštěním jízdního pruhu signalizuje, když se vozidlo chystá nechtěně, tedy bez aktivace směrovek, opustit jízdní pruh. Díky aktivnímu tempomatu (ACC), pracujícímu s využíváním kamerového systému, se kromě nastavené rychlosti automaticky reguluje také vzdálenost od vozidla jedoucího vpředu, a to jak na dálnicích, tak na okresních silnicích. Systém je aktivní v rychlostech od 30 do 140 km/h.

V expresivní edici Resolute jsou nové laky kombinovány s exkluzivními ozdobnými prvky v bronzovém provedení Resolute Bronze. Patří mezi ně rámečky světlometů, masky chladiče a zadních světel, dále pak boční ozdoby za předními koly, kliky dveří a madlo na víku zavazadlového prostoru. U modelů MINI Cooper S je bronzová barva použita také na vzduchových otvorech v předním nárazníku a na víčku palivové nádrže. Loga značky a označení modelů, vnitřní rámeček masky a koncovky výfuku v leskle černém provedení vytvářejí působivý kontrast. U modelů Cooper S má stejné provedení horizontální příčka masky chladiče. Černá lišta je pro zdůraznění individuální extravagance umístěna u 3- a 5dveřových modelů také na spodní hraně oken. Nezaměnitelné a přímo pro danou edici navržené jsou i pruhy umístěné na kapotě, které zaujmou barevným přechodem mezi světle a tmavě zlatou barvou.

Stylový individualista

Edice MINI Untold podtrhuje výjimečný charakter MINI Clubman v segmentu prémiových kompaktních vozů. Moderní interpretace karoserie typu shooting brake kombinuje sportovní decentnost s vysokou mírou funkčnosti. Interiér nabízí pět míst k sezení a velkorysý a variabilní zavazadlový prostor, který lze rozšířit z 360 až na 1250 litrů.

Od listopadu 2022 je edice MINI Untold k dispozici také pro MINI Cooper S a MINI Clubman John Cooper Works ALL4 v kombinaci s černou barvou Midnight Black II. Na rozdíl od zeleného laku Sage Green jsou pak boční ozdoby, které jsou vyráběny vysoce kvalitním 3D tiskem, a lemy blatníků a prahů provedené v černé namísto zelené barvě. Nezaměnitelný vzhled MINI Clubman podtrhují specifické designové prvky edice Untold, které mu dodávají charismatický vzhled. Pět tenkých rovnoběžných sportovních pruhů je umístěno na kapotě a pokračuje na střechu.

Objevitel přírody a dobrodruh

Edice MINI Untamed zdůrazňuje robustní půvab MINI Countryman a zaměřuje se na terénní potenciál vozu. Pro mimořádně stylový univerzální vůz s variabilním interiérem a objemem zavazadlového prostoru 450 až 1390 litrů je od listopadu 2022 k dispozici také bílý lak Nanuq White. Kromě karoserie se nové barevné provedení vztahuje rovněž na loga MINI, zadní a přední nárazník, boční prahy a ochranný kryt podvozku. Pro danou edici charakteristická grafika na dveřích a bočních ozdobách, stejně jako E-logo mimořádně hospodárného MINI Cooper SE Countryman ALL4 tvoří výrazný kontrast s modrým lakem Frozen Blue Stone. MINI Countryman zvládá každodenní městský provoz stejně suverénně jako výlety do nezpevněného terénu.