Aktuálně z Renocaru

Hospodárný pohon a expresivní design. Nové MINI Countryman C.

Off-roadový charakter je ve třetí generaci MINI Countryman umocněn zcela novým designem exteriéru. Inovativní materiály přispívají k příjemné atmosféře ve zvětšeném interiéru. Čtyři nové varianty výbavy nabízejí široké možnosti přizpůsobení.

S uvedením nových modelů začalo MINI úrovně výkonů zážehových motorů pro MINI Countryman popisovat písmenem C pro základní variantu a písmenem S pro tu výkonnější. K dispozici je také vznětový motor. V modelu MINI Countryman C se kombinuje vysoká úroveň jízdního komfortu a prostornost s výkonným zážehovým tříválcem.

Základní model s výkonem 125 kW/170 k zrychluje z 0 na 100 km/h za 8,3 sekundy a dosahuje maximální rychlosti 212 km/h. Díky točivému momentu 280 Nm a technologii TwinPower Turbo má vůz potřebnou sílu a spontánnost a poskytuje potěšení z jízdy typické pro svoji značku. Integrovaná mild hybridní technika slouží k rekuperaci kinetické energie a při zrychlení pomáhá spalovacímu motoru elektromotorem o výkonu 14 kW. Tím se snižuje u modelu MINI Countryman C (kombinovaná spotřeba paliva: 6,5–6,1 l/100 km; kombinované emise CO2: 146–138 g/km podle WLTP) spotřeba paliva a množství produkovaných emisí.

Exteriér: puristický design s   nezaměnitelným výrazem.

Nové MINI Countryman je o 13 centimetrů delší a o 8 centimetrů vyšší než jeho předchůdce. Vzpřímená silueta s jasně definovanými plochami a přepracovaná osmiúhelníková maska chladiče přispívají k sebevědomému výrazu. Redukovaný design s jemnými hranami dodává vozu elegantní vzhled. Pro značku MINI typické krátké převisy podtrhují agilitu. Nepřehlédnutelné LED světlomety a zadní světla zvýrazňují design karoserie volitelnou světelnou grafikou.

Stylový a jednoduše navržený C-sloupek plynule navazuje na střechu vozu ve stejné barvě. Střešní ližiny v leskle černé barvě Piano Black jsou nyní součástí standardní výbavy a maximalizují přepravní možnosti tohoto crossoveru například střešním nosičem nebo střešním boxem MINI.

Na nerovných cestách zajišťuje dodatečnou bezpečnost a komfort světlá výška 202 mm a dynamicky naladěný podvozek. Pro nové MINI Countryman C jsou k dispozici kola z lehké slitiny v různých designech a průměrech od 17 do 21 palců.

Interiér: prostorný a všestranný s typickým komfortem MINI.

Prostorný interiér nového MINI Countryman pojme až pět dospělých osob. Díky panoramatické prosklené střeše je interiér navíc prosvětlený a poskytuje výhled do všech stran. Na standardně dodávaných sportovních sedadlech čalouněných vícebarevnou látkou se vzorem mají cestující o tři centimetry více prostorou na šířku v oblasti ramen a loktů. Sklon opěradel tří zadních sedadel lze nezávisle na sobě nastavovat v šesti polohách v rozsahu 12°. Posunutím zadního sedadla až o 13 cm vznikne vzadu větší prostor pro nohy nebo ještě více místa pro náklad. Díky sklopným opěradlům zadních sedadel dělených v poměru 40:20:40 lze objem zavazadlového prostoru snadno a flexibilně zvětšit ze 450 až na 1460 litrů.

Hlavním prvkem minimalistického designu interiéru je kulatý OLED displej o průměru 240 mm. Nový centrální přístroj s vysoce kvalitním skleněným povrchem umožňuje pohodlné a intuitivní ovládání všech informačních, zábavních a asistenčních systémů dotykem nebo hlasovými povely. Režimy MINI Experience mění vzhled a atmosféru interiéru kombinací grafiky displeje a vnitřního osvětlení a prostřednictvím repertoáru zvuků. Všechny jízdní funkce lze ovládat pomocí panelu s přepínači typického pro MINI.

Výbava Driving Assistant Plus vůbec poprvé dává MINI Countryman možnost částečně automatizované jízdy úrovně 2 na silnicích podobných dálnici. V rychlostech do 60 km/h mohou po její aktivaci řidiči sundat ruce z volantu za předpokladu, že i nadále pozorně sledují provoz a jsou připraveni kdykoli zasáhnout.

Čtyři možnosti výbavy pro individuální vyjádření.

Struktura nabídky nové rodiny MINI nabízí široké možnosti individualizace zásluhou nových výbav Essential, Classic, Favoured a JCW. V závislosti na výbavě jsou k dispozici různé barvy karoserie a střechy i rozmanité povrchové úpravy interiéru. Design nově navrženého C-sloupku se mění podle zvolené výbavy.

Zvláště výrazná výbava Favoured s kontrastní střechou a stříbrným rámečkem masky chladiče v provedení Vibrant Silver vytváří stylový kontrast k zelené barvě karoserie Smokey Green. Sebevědomý vzhled MINI Countryman C podtrhují 20palcová kola v aerodynamicky optimalizovaném dvoubarevném designu Windmill Spoke.

Interiér zdobí textilní povrch použitý na palubní desce i výplních dveří, na nichž vytváří působivý barevný přechod. Inovativní povrchový materiál byl vyroben z recyklovaného polyesteru pomocí speciálně vyvinutého procesu pletení a přispívá k příjemné atmosféře interiéru. Kromě vyhřívaného sportovního volantu má výbava Favoured perforovaná sportovní sedadla čalouněná materiálem Vescin. Jsou nabízena ve třech barvách s tradičním ozdobným prošíváním.

MINI Countryman C (kombinovaná spotřeba paliva: 6,5–6,1 l/100 km; kombinované emise CO2: 146–138 g/km podle WLTP)