Aktuálně z Renocaru

Nové MINI Aceman.

Úspěšné dokončení závěrečných testů v extrémních podmínkách.

S délkou 4075 mm, šířkou 1754 mm a výškou 1495 mm zaujímá MINI Aceman pozici přesně mezi modely MINI Cooper a MINI Countryman. Třetí samostatný model nové rodiny čistě elektrických MINI je vybaven čtyřmi dveřmi a velkou zadní výklopnou stěnou. Jeho interiér pojme pět cestujících.

Testováno v extrémních podmínkách.

Poté, co MINI Aceman již úspěšně absolvoval testy za polárním kruhem, dokončuje tento crossover závěrečné zkoušky v poušti na prudkém slunci a v horku. Kromě klasických vlastností, jako je jízdní dynamika a jízdní komfort, se testovací tým zaměřuje i na náročnost těchto podmínek působících na elektrickou hnací soustavu a další systémy. Za tímto účelem se při teplotách až 50 °C v prašném pouštním písku intenzivně testuje klimatizace, nabíjení a chlazení baterie, pohon a řídicí systémy.

Čistě elektrický a efektivní.

Nové MINI Aceman bude k dispozici pouze v čistě elektrickém provedení. Jeho baterie má kapacitu 54,2 kWh. Díky čistě elektrické koncepci pohonu zabere agilní crossover MINI na silnici jen málo místa a nabídne vysokou úroveň komfortu a praktičnosti. Design nově vyvinutého modelu ctí základní principy značky: hodně vnitřního prostoru při co nejmenších vnějších rozměrech, agilní jízdní vlastnosti a hospodárnost. To vše splňuje flexibilní dvouprostorová karoserie s krátkými převisy. Na minimálním půdorysu tak vzniká maximální prostor pro pět cestujících a zavazadla.

Zobrazené vozidlo je vývojový prototyp, který není určený k prodeji.