Aktuálně z Renocaru

Nové MINI Cooper se zážehovými motory.

Pátá generace MINI Cooper představuje jednoduchost v té nejryzejší charismatické podobě.

V rámci rodiny nových modelů označuje MINI výkonové úrovně svých zážehových motorů pro MINI Cooper písmenem C a pro model s vyšším výkonem písmenem S. Atraktivní nabídku pohonných jednotek nového 3dveřového MINI tak doplňují dva výkonné zážehové motory s možností volby tří nebo čtyř válců. Ikonický pocit z jízdy jako v motokáře je v nové generaci modelů MINI samozřejmostí. Minimalistický design MINI Cooper je kombinací tradičních hodnot značky a působivé čistoty.

„,Power of Choice‘ u MINI znamená, že kromě čistě elektrických modelů MINI nabízíme také vozy, jako je nové MINI Cooper se zážehovými motory. Tyto vozy jsou ideální pro všechny, kteří chtějí jezdit v klasickém 3dveřovém MINI a ocení tradiční výkon a charakteristický zvuk spalovacího motoru,“ říká Stefanie Wurst, ředitelka MINI.

Interiér sází na nové materiály a minimalistický design, typický pro MINI. Technické inovace, jako je MINI Operační systém 9, nové režimy MINI Experience a široká škála digitálních funkcí, vytvářejí pohlcující uživatelský zážitek.

Dvě výkonné varianty zážehových motorů.

Čtyřválcový motor MINI Cooper S o výkonu 150 kW/204 k (kombinovaná spotřeba paliva: 6,7–6,1 l/100 km, kombinované emise CO2: 150–138 g/km, podle WLTP) a točivém momentu 300 Nm zrychlí z 0 na 100 km/h za 6,6 sekundy. Tříválcové MINI Cooper C o výkonu 115 kW/156 k (kombinovaná spotřeba paliva: 6,5–5,9 l/100 km, kombinované emise CO2: 146–133 g/km, podle WLTP) dosahuje točivého momentu 230 Nm a zrychluje z 0 na 100 km/h za 7,7 sekundy.

MINI Cooper je vybaveno podvozkem navrženým pro agilní jízdní projev. Přesné řízení, typické pro MINI, v kombinaci s výkonnými brzdami zajišťuje vysokou úroveň potěšení z jízdy, bezpečnosti a komfortu.

Exteriér: nechybí mu kultovní status.

Díky puristickému designu a kompaktní siluetě je MINI Cooper ztělesněním základní myšlenky značky: maximální potěšení z jízdy s minimální ekologickou stopou. Moderní minimalismus nového designu charakterizují čisté plochy. Malé převisy a krátká kapota kontrastují s dlouhým rozvorem a dodávají vozu typické proporce MINI.

Vpředu definuje charakteristickou tvář MINI Cooper nová osmiúhelníková maska chladiče s jemným rámečkem. Dosud nejmenší radarový senzor v rámci BMW Group je umístěn nad horizontálním pruhem v barvě karoserie mezi vstupy vzduchu. Celkem 12 ultrazvukových senzorů MINI Cooper poskytuje informace asistenčním systémům a zvyšuje bezpečnost jízdy. LED světla pro denní svícení mají ve standardním nastavení horizontální podobu, která vhodně ladí s novým pojetím designu. Výrazný vzhled dále umocňují tři volitelné světelné podpisy světel pro denní svícení a přepracovaná matrixová zadní světla.

Všechny tři volitelné světelné podpisy začínají a končí speciálně navrženou animací na uvítanou nebo na rozloučenou.

Interiér: klasické, inovativní, MINI.

Elegantní, minimalistický design interiéru MINI Cooper je inspirován klasickým Mini. Nový volant, kulatý OLED displej, typická MINI lišta s přepínači a dvoubarevná textilní palubní deska podtrhují uvnitř vozu pocit prostornosti. Čisté linie jsou charakteristickým znakem moderního interiéru s velkorysým množstvím prostoru. Panoramatická prosklená střecha přispívá ke světlé a přátelské atmosféře. Sklopením opěradel zadních sedadel, dělených v poměru 60:40, lze zavazadlový prostor flexibilně zvětšit z 210 litrů na objem až 800 litrů.

Nejdůležitější jízdní funkce (parkovací brzda, volič převodovky, tlačítko start/stop, volič jízdních režimů, ovládání hlasitosti) jsou přímo přístupné prostřednictvím výrazné lišty s přepínači. Umístění voliče převodovky v této liště uvolnilo na středové konzole místo bezdrátové nabíječce.

MINI Interaktivní jednotka byla přesunuta blíže k řidiči. Průměr tenkého OLED displeje s vysokým rozlišením a kvalitním skleněným povrchem je 240 mm. Její ovládací logika je navržena ve stylu moderních telefonů a lze ji intuitivně obsluhovat dotykem.

V horní části displeje se zobrazují relevantní informace týkající se jízdy, jako je rychlost a spotřeba paliva. V hlavní střední části je menu uspořádáno horizontálně jako widgety a lze s ním pracovat přejetím prstem a dotykem. Ve spodní části OLED displeje se nacházejí tlačítka přímého přístupu k menu Navigace, Médií, Telefonu a Klimatizace.

Digitální inovace pro pohlcující uživatelský zážitek.

V rámci volitelných režimů MINI Experience jsou k dispozici dvě projekční jednotky, které na palubní desku promítají různé světelné grafické prvky. Souhra vizuálního designu, vnitřního osvětlení a souboru zvuků mění vzhled vnitřního prostoru a otevírá nové možnosti personalizace MINI Cooper.

Každý režim má své vlastní dynamické pozadí a lze jej aktivovat podle osobních preferencí řidiče. V režimu Personal lze prostřednictvím aplikace MINI nastavit jako pozadí displeje vlastní fotografii. Dominantní barvy fotografie se pak rozprostřou po textilních plochách palubní desky a dveřních výplní jako osvětlená grafika.

Jezděte bezpečně, přijíždějte uvolněně.

Nové MINI Cooper přichází s mnoha asistenčními systémy navrženými pro zvýšení bezpečnosti a komfortu. Standardně dodávaná funkce Safe Exit monitoruje okolí zaparkovaného vozidla a v případě, že při úmyslu otevřít dveře rozpozná zezadu se blížící provoz, nejenže zpozdí odemknutí dveří, ale také pomocí světelných signálů vně vozidla upozorní na možnou kolizi.

Paket MINI Navigace volitelně poskytuje při jízdě 3D vizualizaci prostředí a pohled s rozšířenou realitou. Zobrazuje také aktuální dopravní situaci, poskytuje informace o možnostech parkování včetně digitálních platebních možností a mnoho dalšího. Asistenční funkce sdružené ve výbavě Driving Assistant Plus využívají ke své činnosti kamery a radar a zvyšují bezpečnost podporou řízení a udržováním v jízdním pruhu. Automatická regulace rychlosti a vzdálenosti od vozu vpředu zvyšuje komfort i při jízdě po městě.

Stačí vyslovit „Hey MINI“ a na OLED displeji se aktivuje digitální osobní asistent MINI Intelligent Personal Assistant (IPA). Poté se objeví 3D vizualizace v podobě avatara „auta“ nebo digitálního psího společníka MINI „Spike“. V rámci interakce s asistentem MINI IPA může řidič hlasem ovládat širokou škálu funkcí navigace, telefonování, zábavy a další systémů.

Inovativní MINI Digitální klíč Plus promění prostřednictvím aplikace MINI chytrý telefon v klíč od vozu. S tímto klíčem se po přiblížení k vozu na vzdálenost menší než tři metry spustí uvítací animace předních a zadních světel a při přiblížení na vzdálenost menší než 1,5 metru se vůz odemkne. 

Čtyři výbavy pro individuální vzhled.

Nové výbavové varianty Essential, Classic, Favoured a JCW nabízejí široké možnosti individualizace. V závislosti na výbavě jsou nové modely MINI Cooper C a MINI Cooper S k dispozici s různými laky karoserie a provedeními interiéru. Barvy exteriéru lze kombinovat s jednou ze čtyř barev střechy a vytvářet tak různé kontrasty. Ve spojení s výbavou Favoured je k dispozici exkluzivní vícebarevné provedení střechy Multitone, které se vyznačuje plynulým přechodem mezi trojicí barev. Kola z lehké slitiny o průměrech 16 až 18 palců zaujmou novými aerodynamicky optimalizovanými designy.

MINI Cooper S (Kombinovaná spotřeba paliva podle WLTP v l/100 km: 6,7–6,1 l/100 km; Kombinované emise CO2 podle WLTP v g/km: 150–138 g/km)

MINI Cooper C (Kombinovaná spotřeba paliva podle WLTP v l/100 km: 6,5–5,9 l/100 km; Kombinované emise CO2 podle WLTP v g/km: 146–133)