Aktuálně z Renocaru

NOVÝ SYSTÉM VARIO KUFRŮ PRO BMW R 1300 GS.

Systém pro přepravu zavazadel Vario, který se skládá ze dvou bočních kufrů Vario a horního kufru Vario. Inovativně řešené kufry jsou nyní s elektřinou a plynule nastavitelným objemem.

Eloxované hliníkové lišty na vnější straně kufrů, jakož i na vnější straně a víku horního kufru Vario nejenže poskytují robustní základ, ale spolu s černým plastovým krytem také harmonicky zapadají do designu nového BMW R 1300 GS.

Kufry Vario a horní kufr Vario s integrovanou možností nabíjení a osvětlením i integrací do systému dálkového centrálního zamykání poskytují maximální komfort.

V levém kufru Vario lze nabíjet elektronická zařízení, jako jsou telefony, tablety nebo notebooky. Je zde umístěn napájecí port USB-A umožňující nabíjení prostřednictvím palubní sítě výkonem až 15 W (5 V/3 A). Další port USB-A se nachází v horním kufru. Kromě toho je díky integrovanému osvětlení v kufrech Vario nakládání a vykládání v noci velmi pohodlné.

Další novinkou je, že všechny tři kufry Vario jsou integrovány do standardního dálkového centrálního zamykání nového BMW R 1300 GS. Systém kufrů Vario navíc obsahuje také mechanické klíče, jimiž lze kufry odemykat a zamykat – například v případě ztráty dálkového ovládání.

Plynulá regulace vnitřního objemu pro co nejlepší využití veškerého úložného prostoru. Nastavení objemu kufrů Vario a horního kufru Vario lze nyní plynule regulovat ručním kolečkem (dříve ve dvou krocích). Díky tomu je nové BMW R 1300 GS jen tak široké nebo vysoké, jak je třeba s ohledem na potřebný úložný prostor.

Celkem nabízí nový systém kufrů Vario objem až 97 litrů. Rozšířením kufrů se objem úložného prostoru zvětší z cca 49 l o maximálně cca 5,5 l u každého z nich. Úložný objem horního kufru se zvětší z 28 na maximálně 36 l. Na boční kufry a horní kufr lze pomocí praktických úchytných ok uložit další zavazadla.

Do systému kufrů Vario lze například uložit přilbu BMW 7 (levý kufr Vario a horní kufr Vario) a do horního kufru Vario se vejde přilba BMW GS.

Maximální zatížení jednoho kufru činí 10 kg na každou stranu, maximální zatížení horního kufru Vario je stanoveno na 6 kg. Celkem lze tedy naložit 26 kg nákladu.

Kromě toho je možné zavazadla uložit také na vnější stranu kufrů Vario a na horní kufr Vario. Na boční stranu každého kufru lze připevnit až 1 kg a na horní kufr další 2 kg. Pro upevnění dalších zavazadel doporučujeme použít napínací popruhy. K tomuto účelu jsou na víku horního kufru Vario umístěna upevňovací oka. Upevňovací oka jsou také na bocích kufrů Vario.

Praktické vnitřní tašky Vario jsou k dispozici jako originální příslušenství BMW Motorrad. V rámci BMW Motorrad Originálního příslušenství jsou pro systém kufrů Vario nového BMW R 1300 GS k dispozici dodatečné vnitřní tašky Vario.

Objem vnitřních tašek činí:
levý kufr: 21,5–28,9 l
pravý kufr: 21,3–26,8 l
horní kufr: 24,8–33 l

Pro každý kufr Vario je k dispozici velká hlavní vnitřní taška a menší přídavná taška, kterou lze volně položit na hlavní tašku v kufru. Přídavnou tašku je možné použít také jako malou kabelku, například pro zastávku v kavárně.

Hlavní taška pro levý kufr Vario má polstrovanou přihrádku na elektronická zařízení s vývodem kabelu k nabíjecímu portu USB. Vnitřní taška horního kufru Vario se skládá z velké hlavní tašky o objemu až 33 l.

Maximální povolená rychlost jízdy se systémem kufrů Vario je 180 km/h.

Levý kufr: 11.770 Kč vč. DPH
Pravý kufr: 11.240 Kč bez DPH
Topcase: 14.390 Kč vč. DPH

Ceny jsou bez zámků