Aktuálně z Renocaru

Nové BMW X6

Vzhledově výrazné a dominantní. Takové je nové BMW X6.

 

Nové BMW X6 oslaví svou světovou premiéru na mezinárodním autosalonu IAA 2019 ve Frankfurtu nad Mohanem. V listopadu 2019 bude následovat uvedení na trh.

 


Exteriér.

Nové BMW X6 na délku narostlo ve srovnání s předchozím modelem o 26 mm (na 4935 mm) a o 15 milimetrů na šířku (na 2004 mm). Výška je nyní o 6 milimetrů nižší (1696 mm) a kombinuje dynamicky protažené tvary s extrémně výrazným vzhledem, který umocňuje o 44 milimetrů širší rozchod předních kol (nyní 1684 mm). Rozvor vozu se prodloužil o 42 mm na 2975 milimetrů a nové BMW X6 má ve srovnání s předchůdcem také níže položené těžiště, což napomáhá výjimečné hbitosti a ovladatelnosti.

 

Premiéra podsvícené BMW masky chladiče ve tvaru ledvinek. 


Velká, jednodílná BMW maska chladiče ve tvaru ledvinek je nejvýraznějším rysem přední části vozu. Vnější okraje masky chladiče se k předním světlometům přibližují v jasně definovaném úhlu. Nové BMW X6 je poprvé volitelně k dispozici s podsvícenou BMW maskou chladiče ve tvaru ledvinek, která exteriéru dodává exkluzivitu. Podsvícení se aktivuje otevřením nebo uzavřením vozu, ovšem řidič jej může zapnout a vypnout také manuálně. Tento jedinečný designový prvek je k dispozici také během jízdy, což již výraznému vzhledu nového BMW X6 dodá další lesk.

 

Dvě modelové varianty s výraznými designovými prvky. 


Nové BMW X6 je od uvedení na trh k dispozici ve dvou modelových variantách xLine a M Sport, které jsou alternativou ke standardní specifikaci. Každý z těchto dvou modelů má svá vlastní výrazná designová specifika. Například model xLine vyzdvihuje robustnost nového automobilu Sports Activity Coupé ochrannými prvky (vpředu v barvě karoserie, vzadu v matně černém provedení). Součástí výbavové linie xLine jsou také matně chromované specifické komponenty, mezi něž patří například nasávací otvory, boční mřížky, nástavce prahů s ozdobnými lištami, hrany průduchů Air Breathers, aerodynamické hrany a koncovky výfuku. Matně chromované jsou rovněž čelní strany lamel masky chladiče. 

Model M Sport přináší pozoruhodně dynamické provedení designu předního a zadního nárazníku, Adaptivní M podvozek, leskle černé okenní lišty, lemy blatníků v barvě karoserie a součástí modelu M Sport jsou také M sportovní brzdy s modře lakovanými třmeny. Od prosince 2019 budou k dispozici také M karbonové kryty vnějších zpětných zrcátek a zadní spoiler, rovněž vyrobený z plastů CFRP vyztužených uhlíkovými vlákny. 

Od uvedení vozu na trh budou k dispozici vysoce kvalitní prvky výbavy od BMW Individual, které exteriéru vozu dodají ultra exkluzivní vzhled. Mezi ně patří speciální barvy karoserie BMW Individual a 22palcová kola z lehké slitiny BMW Individual. Nabídku doplňuje rozšířená výbava leskle černých okenních lišt BMW Individual Shadow Line. 

 

Interiér: exkluzivní prostředí prostoupené sportovním stylem. 


Interiér nového BMW X6 je zaměřen výhradně na poskytování exkluzivních a dynamických jízdních zážitků. Jasné struktury propůjčují palubní desce moderní a sportovní vzhled. Design kokpitu, doplněný o nové uspořádání, a design ovládacích prvků představuje progresivní reinterpretaci orientace na řidiče, kterou se BMW proslavilo. Nové BMW X6 je standardně vybaveno koženým čalouněním Vernasca.

Interiér nabízí vysoký stupeň variability díky sklopným opěradlům zadních sedadel dělených v poměru 40:20:40, díky čemuž se objem zavazadlového prostoru zvětší z 580 na 1530 litrů. Mezi speciální prvky výbavy seznamu volitelných doplňků patří multifunkční sedadla s masážní funkcí pro řidiče a spolujezdce, čtyřzónová automatická klimatizace, držáky na nápoje s ovládáním teploty, skleněné povrchy vybraných ovladačů, panoramatická skleněná střecha Sky Lounge, paket vůní Ambient Air a audiosystém Bowers & Wilkins Diamond+ 3D Surround.