Aktuálně z Renocaru

Výstavba nového zkušebního centra v České republice

V České republice bude nové zkušební centrum.

BMW Group oznamuje zahájení výstavby nového zkušebního centra v České republice


První vývojový areál společnosti ve východní Evropě. Navrženo pro testy průlomových technologií elektrifikace, digitalizace a autonomního řízení. Investice ve výši tříciferných hodnot v milionech eur. Několik set nových pracovních míst.

Uvedení polygonu s rozlohou 500 hektarů do provozu je plánováno na začátek příštího desetiletí.

Představitelé BMW Group, vlády České republiky a zástupci Karlovarského kraje v Praze oznámili zahájení výstavby nového zkušebního centra.

Objekt vyroste na ploše pibližně 500 hektarů v Karlovarském kraji, poblíž Sokolova a nedaleko hraničního přechodu Svatý Kříž/Waldsassen, tedy přibližně dvě a půl hodiny jízdy vozem od hlavního výzkumného a vývojového centra FIZ (Foschungs und Innovationszentrum) společnosti BMW Group v Mnichově.

Nové zkušební středisko BMW Group, které poskytne práci několika stovkám zaměstnanců, bude zprovozněno počátkem příštího desetiletí. Celkové investice dosáhnou tříciferných hodnot v milionech eur. Stávající vývojová centra v Aschheimu nedaleko Mnichova, v Miramas (Francie) a v Arjeplogu (Švédsko) již nemají dostatečné kapacity pro splnění požadavků na testování.