Aktuálně z Renocaru

MINI Countryman hrdou součástí rally Dakar 2018

Nejen nový MINI Countryman, ale celý pražský Renocar bude ze všech sil podporovat a fandit oblíbenému týmu Big Shock Racing na 40. Dakaru v lednu 2018.

MINI Countryman hrdou součástí rally Dakar 2018


Hlavní hrdina, pilot Martin Macík, pojede tento tradiční závod už pošesté. Na tiskové konferenci, která proběhla přímo v prostorách pražského showroomu MINI, prozradil zákulisní informace dlouhé přípracy a hlavně strategii, jak uspět v náročných podmínkách Jížní Ameriky.

Závodnímu týmu Big Shock Racing byl společností Renocar poskytnut zcela nový vůz MINI Countryman SD ALL4, který bude po celou dobu soutěže sloužit jako doprovodné vozidlo pro zbytek týmu. Auto v týmových barvách bylo slavnostně odhaleno na tiskové konferenci a jeho nalodění proběhlo už 23. listopadu v Le Havru.

Sestava reprezentačního týmu se nemění, stejně jako posádka žluté liazky. Jediným novým členem týmu je motorkář Jan Brabec. Několikanásobný mistr ČR v motokrosu pojede na Husqarně 450 Rally s číslem 91. Macíkův kamion Franta má nový motor a odstartuje s číslem 510.

Čtyřicátý Dakar povede z Peru přes Bolívii až do Argentiny. Bude o 2 etapy delší (celkem 9 000 km), což vyžaduje nejen lepší fyzičku, ale také dokonale sehraný tým.

Všichni jeho členové si pochvalují dobrou kondici, psychiku i sehranost. Hned úvodní etapa v peruánských dunách patří totiž k nejnáročnějším. Počasí, ale i obtížný hmyz a další nečekané komplikace mohou rozdat karty hned zpočátku. Tým proto absolvoval (a také vyhrál) africkou rally El Chott. V afrických dunách se testovala jak technika, navigace, tak umění jezdců.

Kvůli aklimatizaci a hlavně vysoké nadmořské výšce začnou všichni s předstihem chodit v Peru na túry, cvičit, saunovat a také regenerovat. Tyto aktivity extrémně zatěžují organismus a kamion zdolává horské úseky a zatáčky často i celý den.

Druhým kritickým úsekem může být argentinský Belén, kde je těžký terén a obrovské vedro. Po něm následují rychlé a prašné etapy, které závodníci už dobře znají. Na dlouhé přejezdy se posádka vybavila speciálními sluchátky, díky kterým si může pouštět hudbu a zároveň se díky novému audiosystému uslyší navzájem.

Všem hrdinům držíme palce!