Aktuálně z Renocaru

Dvouspojková převodovka ve vozech MINI

Něco nového! Pro lepší zážitky a zábavu z jízdy. Dvouspojková převodovka - rychlejší změny rychlostních stupňůDvouspojková převodovka ve vozech MINI: rychlejší změny rychlostních stupňů pro větší zábavu za volantem.


Nově pro 3 a 5dveřové MINI a MINI Cabrio: 7stupňová automatická dvouspojková převodovka umožňuje akceleraci bez přerušení točivého momentu.Britský výrobce automobilů MINI umocňuje sportovní charakter svých současných modelů segmentu malých vozů novým typem převodovky. 

Extrémně rychlé změny rychlostních stupňů, vysoký komfort řazení a optimalizovaná účinnost – to jsou výhody sedmistupňové automatické převodovky Steptronic se dvěma spojkami, která je k dispozici pro 3- a 5dveřové MINI a MINI Cabrio. 

Nová dvouspojková převodovka nabízí impozantní dynamiku řazení pro větší zábavu za volantem a zároveň disponuje všemi komfortními funkcemi automaticky řadící převodovky.

Dvouspojková převodovka se ovládá nově navrženým elektronickým voličem, který se po přechodu mezi režimem D, neutrálem N a zpětným chodem R vždy vrací do své původní pozice. Princip fungování převzatý ze světa motorsportu pro větší zábavu na silnici. 

Konstrukční princip dvouspojkové převodovky byl převzat přímo ze světa závodních vozů. Stejně jako na závodním okruhu, také řidičům MINI dovoluje dynamicky akcelerovat tím, že umožňuje přeřazovat na vyšší stupně bez přerušení dodávky točivého momentu ke kolům. 

Řídící jednotka převodovky vždy ví, který převodový stupeň je nejlepší

Řidič nemusí ani sundávat nohu z plynového pedálu a řídicí jednotka zajistí dokonalé načasování bleskové změny rychlostních stupňů.
Tento způsob řazení umožňuje specifická konstrukce dvouspojkové převodovky. Kontaktní formulář