Aktuálně z Renocaru

BMW Concept Touring Coupé

Nadčasový symbol svobody na čtyřech kolech.

BMW Group při zahájení Concorso d'Eleganza Villa d'Este 2023 představilo světovou premiéru designérské studie BMW Concept Touring Coupé. Uzavřený dvoumístný vůz, který byl vyvinut pro kusovou výrobu, navazuje na tradici legendárních klasických vozů BMW: nadčasový symbol svobody na čtyřech kolech a radosti ze společného cestování.

BMW Design přepracovalo tradiční tvar karoserie elegantního sportovního vozu a dalo mu karoserii typu Shooting Brake. Luxusní atmosféru uvnitř vytvářejí precizně zpracované kožené povrchy od italského výrobce Poltrona Frau. Prostor za sedadly poskytuje dostatek místa na uložení zavazadel pro spontánní výlety. Exkluzivně a na zakázku byla vyrobena také zavazadla, a to v kožedělné dílně Schedoni v Modeně.

Vnější design: Výrazné proporce, exkluzivní detaily.

Designovou specialitou BMW Concept Touring Coupé je jeho záď. Siluetu tvoří plynulý tvar střechy, který jemně přechází do zadních boků umocňujících mimořádnou šířku celé zadní části. Jednoznačně definované plochy karoserie zdůrazňují pevný postoj vozu na silnici.

Při pohledu z boku je zřetelná pro BMW typická interpretace proporcí automobilu typu Shooting Brake. Dlouhá kapota, rovná střecha a mohutná zadní část vytvářejí jasně dvouprostorový design karoserie, zatímco protažená grafika bočních oken s Hofmeisterovým záhybem a rozšířené blatníky zadních kol podtrhují celkový sportovně-elegantní výraz.

Lak Sparkling Lario byl navržen speciálně pro BMW Concept Touring Coupé. Díky vločkám modrého skla dosahují jeho šedo-hnědé odstíny jedinečného dojmu hloubky. Efekt dotvářejí stříbrno-bronzové ozdobné prvky a speciálně navržená mřížka BMW masky ve tvaru ledvinek s dvojitými svislými lamelami. Exkluzivní kola z lehké slitiny o průměru 20 palců vpředu a 21 palců vzadu svojí barvou navazují na ostatní ozdobné prvky, přičemž zaujmou především svým designem s 20 paprsky. Složité provedení kol a jejich malá čelní plocha podtrhují sportovní eleganci.

Design interiéru: Řemeslné zpracování na nejvyšší úrovni.

Atmosféru interiéru vozu BMW Concept Touring Coupé definuje pro značku obvyklá palubní deska orientovaná na řidiče. Maximální pozornost byla věnována výběru materiálů, barevnému provedení a kvalitě zpracování. Exkluzivní dvoubarevná kombinace od italské kožedělné dílny Poltrona Frau rozděluje interiér horizontálně na dva odlišné barevné segmenty: šedý odstín horní části pomáhá soustředění na řízení, světle sedlově hnědá barva ve spodní části a na sedadlech vnáší do interiéru dojem přátelského pohodlí.

Precizně vytvořená perforace, stejně jako proplétané kožené prošívání na bočnicích sedadel a středové loketní opěrce, podtrhují výjimečný řemeslný charakter interiéru, který kombinuje tradiční ruční práci té nejvyšší úrovně s moderními designovými principy.

Mimořádně kvalitní zpracování a pozornost věnovaná všem detailům jsou také charakteristické vlastnosti zavazadel navržených exkluzivně pro BMW Concept Touring Coupé tradiční kožedělnou dílnou Schedoni v Modeně. Sada vyrobená na zakázku se skládá ze dvou velkých a jedné malé víkendové tašky a tašky na obleky, jejichž design je dokonale sladěný s vozem.