Aktuálně z Renocaru

České národní finále BMW Golf Cup zná své vítěze

BMW Golf Cup je největším golfovým turnajem pro amatérské hráče na světě. Do světového finále, které se bude konat v březnu 2023 na Mauriciu, postupují vítězové národních kol.

České finále se hrálo v pátek 16. září v golfovém resortu Albatross ve Vysokém Újezdu, kde se rozhodlo o trojici českých reprezentantů. BMW Golf Cup se v České republice uskutečnil po sedmileté odmlce.

BMW Golf Cup je vypsán ve třech kategoriích (muži handicap 0–12,4, muži handicap 12,5–28,4 a ženy handicap 0–28,4). Na světové finále se mohou těšit Dominik Nousek, Martin Mach a Karolína Zítová, které doprovodí generální ředitel BMW Group Česká republika Maciej Galant.

Letošních finalisté vzešli z 11 kvalifikačních turnajů pořádaných participujícími BMW Autorizovanými Dealery. Finále se zůčastnili i zástupci partnerů BMW a osobnosti, mezi nimiž byli například i tenisté Radek Štěpánek s Tomášem Berdychem nebo moderátorka, zpěvačka a herečka Gabriela Partyšová.

Během turnaje byla v rámci České republiky poprvé možnost prohlédnout si modernizované BMW X7 společně s dalšími novinkami BMW i7 a BMW X1. Při letošním finále byla připravena cena za „hole in one“, kterou bylo nové BMW X1 dodané BMW Financial Services, nikdo z hráčů s ním však v letošním roce neodjel. Hosté turnaje mohli také vyzkoušet BMW i4, BMW iX, BMW X5 a sportovní BMW M4.