Aktuálně z Renocaru

GASTON RAHIER TRIBUTE V BŘEZNU V BMW RENOCARU - BRNO.

Unikátní česká přestavba motocyklu BMW R nineT Scrambler podle dakarského speciálu z 80. let.

Unikátní úprava od české firmy FSB Motor Works Brno nazvaná BMW R nineT Gaston Rahier Tribute, bude k vidění od 07. 03. do 21. 03. 2023 v prostorách salónu BMW Motorrad v Brně-Slatině.

Již z názvu BMW Gaston Rahier Tribute je zřejmé, že se jedná o poctu nejen legendárnímu Gastonu Rahierovi, který vyhrál s BMW GS rallye Paris–Dakar v letech 1984 a 1985, ale také celému neuvěřitelně úspěšnému fenoménu řady GS. Ačkoliv motocyklů v tomto duchu vznikla celá řada, vždy byly postaveny na základu cestovního endura GS. Stvořit tak enduro ze zcela jiné kategorie motocyklu bylo velkou výzvou. Většina stavitelů replik vycházela designově z nejznámější podoby Rahierovy motorky z roku 1985. Aby došlo k odlišení, přestavba vychází z designu pozdějších motocyklů a varianty Playboy.

Základním požadavkem bylo přestavět motocykl R nineT Scrambler tak, aby jej nikdo v novém kabátě nepoznal, přičemž bylo použito maximální množství původních originálních dílů. Všechny další komponenty, které byly na motorce použity, byly vybírány tak, aby byly co nejvíce identické a hranaté, což je typické pro období 80. let. Například přední blatník je originálem z BMW R 100 GS.

Za zmínku stojí také otevřené vzduchové filtry a číselné tabulky v zadní části motocyklu s číslovkou 100, která odkazuje nejen na startovní číslo 101 Gastona Rahiera, ale je i odkazem na stoleté výročí značky BMW Motorrad v příštím roce.

Navštivte nás a zhodnoťte osobně tento unikátní stroj.