Aktuálně z Renocaru

MINI Cooper SE ve výbavě JCW.

Čistě elektrické MINI Cooper SE je symbolem mobility bez emisí a potěšení z jízdy ve městě. Nový třídveřový model je k dispozici také ve výbavě John Cooper Works, která zdůrazňuje závodní historii značky.

S výkonem 218 elektricky generovaných koní (160 kW) a maximálním točivým momentem 330 Nm je MINI Cooper SE (spotřeba elektřiny, kombinovaná: 14,7–14,1 kWh/100 km podle WLTP; kombinované emise CO2: 0 g/km) vždy vpředu zejména zásluhou schopnosti sprintovat z 0 na 100 km/h za 6,7 sekundy. Vysokonapěťová baterie instalovaná v MINI Cooper SE s kapacitou 54,2 kWh umožňuje dojezd až 402 km podle testovacího cyklu WLTP. Aby dynamice tohoto MINI odpovídal i vzhled, lze jej objednat také ve výbavě John Cooper Works.

Individuální design přední a zadní části vozu s odkazy na motorsport.

Nové logo John Cooper Works umístěné na osmiúhelníkové masce, které se vyznačuje jasně rozpoznatelnými obrysy, doslova září zejména zásluhou tradičního červeno-bílo-černého barevného schématu a symbolizované šachovnicové vlajce. Svalnatého vzhledu MINI Cooper SE ve výbavě JCW je dosaženo kromě jiného i 18palcovými koly ve dvoubarevném designu Lap Spoke s deseti paprsky a brzdovými třmeny JCW v poutavé červené barvě. Pruhy na kapotě karoserie podtrhují sportovní charakter.

MINI Cooper SE ve výbavě JCW zaujme standardně dodávaným zadním difuzorem a předním spoilerem. Rámeček masky chladiče a logo jsou provedeny v leskle černém provedení. K vizuálním zajímavostem patří kontrastní střecha a kryty zrcátek v červené barvě Chilli Red.

Přední světlomety MINI LED mají nastavitelný světelný podpis. Při volbě grafiky JCW zobrazují jako světla denního svícení pouze dva horizontální proužky zdůrazňující minimalistický design nového MINI Cooper SE. Grafika zadních matrixových světel podtrhuje šířku zadní části vozu.

Interiér ve stylu automobilových závodů.

Sedadla JCW kombinují čalounění syntetickou kůží s červeným prošíváním a různobarevný úpletový materiál v hodní části opěradel. Černo-červený barevný koncept pokračuje na 2D-úpletu pokrývajícím vnitřní stranu dveří a palubní desky – v tomto případě je strana spolujezdce zdobena specifickým vzorem ve stylu šachovnicové vlajky JCW.

Centrální displej OLED s vysokým rozlišením a průměrem 240 mm sdružuje údaje týkající se vozidla a poskytuje informace navigace, médií, telefonu a nastavení klimatizace. Díky režimům MINI Experience poskytuje nové možnosti individualizace. Patří mezi ně režim GO-KART inspirovaný modelem John Cooper Works, který zbarví displej a osvětlení interiéru do antracitovo-červené barvy. Kromě speciálního zvuku GO-KART umocňuje v tomto režimu sportovní zážitek z jízdy také intenzivnější odezva plynového pedálu.

Nové asistenční systémy a účinné nabíjení.

Parkovací asistent Plus s 12 ultrazvukovými senzory a čtyřmi prostorovými kamerami zjednodušuje parkování a identifikuje volná parkovací místa. Pokročilý režim EXPLORE nabízí v tomto segmentu vozidel jedinečné řešení: umožňuje parkování prostřednictvím chytrého telefonu, aniž by řidič musel sedět ve svém MINI.

Rychlé nabíjení stejnosměrným proudem je možné s výkonem až 95 kW. To znamená, že na rychlonabíjecí stanici lze baterii nabít z 10 % na 80 % za necelých 30 minut. Vysokonapěťový akumulátor je možné nabíjet také střídavým proudem o výkonu 11 kW. Po aktivaci navigace, kdy je cílem rychlonabíjecí stanice, se vysokonapěťová baterie MINI Cooper SE s předstihem zahřeje na optimální teplotu pro efektivní nabíjení. Přínos: výrazně kratší doba nabíjení, zejména při nízkých venkovních teplotách.

MINI Cooper SE (spotřeba elektřiny, kombinovaná: 14,7–14,1 kWh/100 km podle WLTP; kombinované emise CO2: 0 g/km).