Aktuálně z Renocaru

Nové BMW 7

Celosvětové spuštění prodejů nového BMW řady 7 proběhne v listopadu 2022.

Nové BMW řady 7 přináší převratné možnosti, jak zažít radost z jízdy, nepřekonatelný komfort na dlouhých cestách a špičkové digitální zážitky. Významnou nejnovější reinterpretací vysoce luxusní osobní mobility je BMW i7. Čistě elektrický sedan je plně integrovaným členem celé nové modelové řady a jako takový se zaměřuje na udržitelnou prémiovost na samotném vrcholu modelového portfolia BMW.

Přední části nového BMW řady 7 dominují pro značku typické designové prvky, ovšem nový luxusní model se zároveň od svých ostatních „kolegů“ z nabídky BMW jasně odlišuje. Jeho status symbolu inovativní síly BMW Group podtrhují jedinečné prvky výbavy, jako je širokoúhlá obrazovka BMW Theatre Screen, multisenzorický BMW iDrive s BMW Prohnutým displejem a manévrovací asistent pro automatické parkování a manévrování.

Nové BMW řady 7 je celosvětově nabízeno výhradně v prodloužené variantě, která maximalizuje prostornost v zadní části vozu. Nové a mimořádně kvalitní materiály, inovativní nový zábavní systém a dále zdokonalená volitelná výbava Executive Lounge společně poskytují nepřekonatelný pocit relaxace v exkluzivním prostředí.
V průběhu roku 2023 přibude do nabídky pancéřovaná varianta nového BMW řady 7.

Design exteriéru: Osobitý, impozantní a exkluzivní.

Mohutný a exkluzivní vzhled nového BMW řady 7 signalizuje přítomnost výjimečného zážitku z jízdy a progresivního luxusu v kombinaci s výjimečnou prostorností a inovativními digitálními zážitky na zadních sedadlech. Vzpřímená přední část a nová interpretace dvojitých kruhových světlometů a BMW masky chladiče ve tvaru ledvinek, což jsou v obou případech charakteristické prvky designu BMW, vnášejí do vizuální podoby vozu mohutnost a jasně vnímanou suverenitu.

Nové BMW řady 7 je standardně vybaveno Adaptivními LED světlomety včetně matrixových dálkových světel a neoslňujícího asistenta dálkových světel BMW Selective Beam. Světelné funkce jsou rozděleny do dvou samostatných sekcí. Extrémně nízký pruh světlometů umístěný výše v přední části sdružuje světla pro denní svícení, obrysová a směrová světla. Na přání dodávané BMW Krystalické světlomety Iconic Glow vytvářejí světelný efekt, kterému se žádný jiný vůz nevyrovná. Krystaly od firmy Swarovski, které jsou uspořádané do tvaru písmene L a podsvícené LED, zde plní roli obrysových světel a světel pro denní svícení. Potkávací a dálková světla jsou umístěna v tmavých jednotkách zasazených hluboko do předního nárazníku.

BMW i7 se vyznačuje designovými detaily v modré barvě BMW i Blue, které dávají na odiv v daném segmentu nevídané vlastnosti v oblasti udržitelnosti, zatímco designové prvky volitelného M sportovního paketu vyzařují pro značku typickou dynamiku. K dispozici je také M sportovní paket Pro. M modely BMW, jež vycházejí z nového BMW řady 7 a jejichž uvedení na trh je naplánováno na rok 2023, budou mít mimořádně silný vizuální i dynamický náboj. Pro tyto modely lze na přání objednat paket M Performance.

Cestovní komfort a pohodová atmosféra na palubě se posouvají na novou úroveň.

V novém BMW řady 7 čeká na řidiče a jeho spolucestující ten nejpokrokovější luxus. Interiér v sobě odráží vyváženost mezi jízdní dynamikou a cestovním komfortem, která je pro novou generaci řady 7 charakteristická. Pro řidiče je nová řada 7 přitažlivě dynamickým sedanem, zatímco cestující na zadních sedadlech se mohou kochat příjemnou atmosférou zcela nové dimenze.

Palubní deska BMW řady 7 má výrazně menší počet tlačítek, přepínačů a ovladačů než jeho předchůdce. Prim zde hraje postupující digitalizace, kterou ztělesňuje BMW Prohnutý displej. Toto plně digitální seskupení obrazovek se skládá z 12,3" přístrojového panelu za volantem a kontrolního displeje s úhlopříčkou 14,9". Nový design má také volant a volič převodovky na středové konzole. A svůj debut si zde odbývá rovněž BMW Interaktivní lišta, která je novým druhem ovládacího a designového prvku. Tato funkční jednotka, jež se vyznačuje mimořádně působivým podsvícením, se rozprostírá po celé šířce přístrojové desky a zasahuje i do obložení dveří.

Nová komfortní sedadla jako součást standardní výbavy; modernizovaná výbava Executive Lounge.

Součástí standardní výbavy nového BMW řady 7 jsou nově vyvinutá komfortní sedadla. Nabízejí širší sedáky než v případě předchozího modelu, stejně jako rozsáhlé možnosti elektrického nastavování, vyhřívání a bederní opěrku pro řidiče a spolujezdce.
Volitelná multifunkční sedadla pro první a druhou řadu jsou vybavena aktivní ventilací s vylepšenými chladicími a masážními funkcemi s devíti programy.

Výbava Executive Lounge přináší do zadního prostoru bezkonkurenční komfort a jedinečný pocit pohody. Její součástí je funkce sklápění s integrovanou opěrkou pro nohy pro cestující vpravo vzadu. Vylepšení provedená v oblasti nastavení sedadla umožňují mimořádně pohodlnou polohu.

Standardně dodávanou čtyřzónovou automatickou klimatizaci s novým typem výdechů doplňuje vyhřívání loketních opěrek v obložení dveří a středové konzoly. Součástí standardní výbavy je také pevná panoramatická prosklená střecha, která je výrazně větší než u předchozího modelu. Na přání lze objednat novou verzi panoramatické prosklené střechy Sky Lounge a dveře s automatickým elektrickým ovládáním.

Technologie podvozku zajišťuje ideální rovnováhu mezi komfortem a dynamikou.

Technologie podvozku nového BMW řady 7 zahrnuje řadu inovací, jež pomáhají dosáhnout vyváženosti mezi jízdní dynamikou a cestovním komfortem, která je pro tento model charakteristická. Ideální základ zde poskytuje oproti předchozímu modelu tužší karoserie a širší rozchod zvětšených kol. Detailních vylepšení se dočkalo jak standardně dodávané vzduchové odpružení obou náprav, tak na přání dodávané integrální aktivní řízení.

Adaptivní stabilizátory, které jsou součástí volitelné výbavy Executive Drive Pro, nyní využívají 48V elektromotory. Kromě toho, že omezují pohyby karoserie způsobené nerovnostmi vozovky na jedné straně vozu, jejich nová funkce Active Roll Comfort také aktivně upravuje výšku karoserie na příslušné straně vozu. Blízko sebe umístěné regulační prvky protiprokluzového systému zajišťují ještě rychlejší a přesnější zásahy v náročných jízdních situacích. Nejnovější generace integrovaného brzdového systému nyní pracuje s ještě větší precizností, což přispívá k bezpečné ovladatelnosti a vynikajícím reakcím při každém brzdění.

Nové BMW 760i xDrive*. 
Spotřeba paliva, kombinovaná (WLTP): 11,2 l/100 km, 
Emise CO2, kombinované (WLTP): 255 g/km.
* Všechny hodnoty jsou přibližné.

Nové BMW i7 xDrive60*.
Spotřeba elektřiny, kombinovaná (WLTP): 19,6–18,4 kWh/100 km, 
Dojezd (WLTP): 590–625 km.
* Všechny hodnoty jsou přibližné.

Nové BMW M760e xDrive. 
Spotřeba paliva, kombinovaná (WLTP): 1,2–1,1 l/100 km,
Spotřeba elektřiny, kombinovaná (WLTP): 26,9–25,8 l/100 km,
Emise CO2, kombinované (WLTP): 28–25 g/km. 
* Všechny hodnoty jsou přibližné.