Aktuálně z Renocaru

Nové BMW iX M60

To nejlepší ze tří světů: i, X a M s počáteční cenou 3 315 000 Kč.

Zelená pro první M model BMW, který je od počátku navržen pro čistě elektrickou mobilitu. Podívejte se na třetí, ještě výkonnější modelovou variantu své nové technologické vlajkové lodi: BMW iX M60 (kombinovaná spotřeba elektřiny: 24,7–21,7 kWh/100 km* podle WLTP; kombinované emise CO2: 0 g/km). S výkonem 455 kW/619 k*, maximálním točivým momentem 1015 Nm* v režimu Sport, resp. 1100 Nm* s aktivovanou funkcí Launch Control, a se specifickým M podvozkem přináší do světa lokálně bezemisní mobility mimořádný zážitek z dynamického jízdního projevu.

BMW iX M60 kombinuje koncepci důsledně zaměřenou na udržitelnost s designem moderního Sports Activity Vehicle a vzrušujícími dynamickými jízdními vlastnostmi. Ztělesňuje tak to nejlepší ze tří světů: BMW i, modelů BMW X a BMW M GmbH. Díky pokrokovým technologiím v oblastech automatizované jízdy, obsluhy a konektivity představuje BMW iX M60 nové pojetí kombinace průkopnického luxusu, vysokého výkonu a prémiového charakteru.

Startovní signál pro elektromobilitu ve stylu charakteristickém pro BMW M

BMW iX M60 zrychlí z klidu na 100 km/h za pouhých 3,8 sekundy*. Intenzivní dodávka výkonu jeho M specifického elektrického pohonu plynule pokračuje i dále, nárůst rychlosti tak zůstává téměř konstantní až do elektronicky omezené maximální rychlosti 250 km/h. Dojezd BMW iX M60 stanovený v testovacím cyklu WLTP činí až 566 kilometrů*.

BMW iX M60 se vyrábí společně s ostatními modelovými variantami čistě elektrického Sports Activity Vehicle (SAV) v závodě BMW Group v Dingolfingu. Místem jeho světové premiéry bude veletrh spotřební elektroniky (CES) v Las Vegas (USA) v lednu 2022. Uvedení na světové trhy proběhne v červnu 2022.

Komplexní koncepce udržitelnosti: Řízená těžba surovin, výroba využívající 100 % elektřiny z obnovitelných zdrojů, vysoký podíl přírodních a recyklovaných materiálů

Odpovědné využívání zdrojů v celém hodnotovém řetězci a maximální snížení stopy CO2 v průběhu celého životního cyklu výrobku jasně ukazují, jak BMW i chápe a definuje prémiovou mobilitu budoucnosti. Tento holistický přístup je důsledně uplatňován při vývoji, v celém dodavatelském řetězci i při výrobě BMW iX M60. Divize BMW i je symbolem ekologické i sociální udržitelnosti.

Dodávky kobaltu a lithia potřebných pro vysokonapěťové baterie zajišťuje BMW Group z kontrolovaných zdrojů v Austrálii a Maroku a dodává je výrobcům bateriových článků. Konstrukční princip elektromotorů umožňuje upustit od používání vzácných kovů v jejich rotorech. Zmínit je třeba také hliník. BMW nakupuje takový, který se vyrábí pomocí elektřiny ze solárních elektráren.

Při výrobě vozů i při produkci bateriových článků se používá výhradně elektřina z obnovitelných zdrojů. K šetrnému přístupu ke zdrojům při výrobě BMW iX M60 přispívá také vysoký podíl druhotného hliníku a recyklovaných plastů. V interiéru je použito dřevo s certifikátem FSC, kůže vyčiněná extraktem z listů olivovníku a další přírodní materiály. Jako surovina pro podlahové krytiny a koberce slouží kromě jiného recyklované rybářské sítě.

Mám zájem o více informací