Aktuálně z Renocaru

Nové BMW řady 2 Coupé

8. července 2021, oslavilo světovou premiéru. V září 2021 bylo představeno na autosalonu IAA MOBILITY v Mnichově a 22. 1. 2022 bylo uvedeno na trhu. Přijďte si prohlédnout nové BMW řady 2 Coupé?

Pro sportovně orientované zákazníky, hledající v prémiovém kompaktním voze mimořádně emotivní zážitky, bude právě nabídka značky BMW tou první, na kterou se zaměří. Nové BMW řady 2 Coupé v sobě totiž ukrývá věhlasnou radost z jízdy v mimořádně koncentrovaném balení. Nové vydání dvoudveřového modelu nadchne svojí jízdní dynamikou, kterou výrazně překonává svého předchůdce, a je dalším příkladem nového a mimořádně čistého designového stylu BMW. Svěží, mladistvou a extrovertní auru doplňují důkladně propracované a dokonale vyvážené jízdní vlastnosti.

Play

 

Uvnitř nového BMW řady 2 Coupé je pocit radosti z jízdy podpořen aurou moderního sportovního vozu a výrazně větší prémiovostí. Řidič a spolujezdec mají ve standardně dodávaných sportovních sedadlech v každém ohledu znatelně více prostoru. V zadní části interiéru jsou umístěna dvě jednoznačně oddělená plnohodnotná sedadla. Pokrok oproti předchozímu modelu se projevuje také v mnohem širší nabídce asistenčních systémů a nejnovějších inovacích v oblasti obsluhy a konektivity.

Vnější rozměry nového kompaktního sportovního vozu poskytují ideální výchozí bod pro vynikající jízdní dynamiku. Délka vozu 4537 milimetrů a šířka 1838 milimetrů představují v porovnání s rozměry předchozího modelu nárůst o 105, respektive o 64 milimetrů. Nový vůz je však o 28 milimetrů nižší a jeho výška činí 1390 mm. Na svalnatém a sportovním vzhledu nového BMW řady 2 Coupé se podílí také rozvor náprav, který je nyní o 51 milimetrů delší a měří 2741 milimetrů, a taktéž široký rozchod kol. Rozchod předních kol činí 1575 milimetrů (nárůst o 54 milimetrů) a zadních 1587 milimetrů (nárůst o 31 milimetrů), což představuje ideální stav pro vynikající dynamiku v zatáčkách. U BMW M240i xDrive Coupé došlo k nárůstu rozchodu vpředu o 63 a vzadu o 35 mm.

Zavazadlový prostor nového BMW řady 2 Coupé nabízí objem 390 litrů. Díky zvýšení základního objemu o 20 litrů se do zavazadlového prostoru bez problémů vejdou dva 46palcové golfové bagy. Delší zavazadla lze pohodlně uložit po sklopení opěradel zadních sedadel dělených v poměru 40:20:40. Výška nakládací hrany se oproti předchozímu modelu snížila o 35 milimetrů.

Součástí koncepce karoserie nového BMW řady 2 Coupé jsou také cílená řešení pro vylepšení aerodynamických vlastností, jež mají příznivý vliv na jízdní dynamiku i hospodárnost. K účinnému usměrňování proudění vzduchu slouží aktivní systém vzduchových klapek v BMW masce chladiče ve tvaru ledvinek, který se podle potřeby nastavuje v deseti stupních, uzavíratelný spodní nasávací otvor v předním nárazníku, vzduchové clony, zapuštěné kliky dveří, aerodynamicky optimalizovaná kola z lehké slitiny a téměř zcela zakrytý podvozek. V podlaze vozu byl také s ohledem na lepší obtékání vzduchem upraven tvar výztuh. BMW M240i xDrive Coupé má v přední části podlahy umístěné aerodynamické hrany, které usměrňují vzduch a snižují vztlak. Součinitel odporu vzduchu (cx) u nového BMW 220i Coupé a nového BMW 220d Coupé se standardními 17palcovými koly z lehké slitiny činí 0,26, což představuje zlepšení o 0,02 oproti předchozímu modelu vybavenému pouze 16palcovými koly.

Pro nové BMW řady 2 Coupé je v rámci volitelné výbavy k dispozici také odnímatelné tažné zařízení s přípustným zatížením přívěsu až 1600 kg pro všechny modelové varianty.