Aktuálně z Renocaru

Nové BMW řady 8 Coupé, Cabrio a Gran Coupé

Všechny modelové varianty nového BMW řady 8 Coupé, Cabrio a Gran Coupé jsou nově standardně vybaveny M sportovním paketem.

Díky výrazným designovým úpravám exteriéru a v mnoha detailech vylepšenému interiéru vyladil prémiový výrobce automobilů BMW vlastnosti svých luxusních sportovních vozů. Designu exteriéru, který je stejně dynamický jako elegantní, dominuje přepracovaná přední část.

Luxusní sportovní vozy BMW řady 8 více než kdy jindy ztělesňují vášeň pro inspirující dynamiku a exkluzivní styl. BMW maska chladiče v podobě podsvícených ledvinek „Iconic Glow“, která je standardní výbavou všech modelových variant, nyní mimořádným způsobem zvýrazňuje vzhled vozu. Luxusní atmosféru interiéru podtrhuje kožené čalounění BMW Individual Merino, které je nyní součástí standardní výbavy.

Luxusně-sportovní vůz ve třech karosářských provedeních.

Nové vydání BMW řady 8 představuje mimořádně emotivní impulz pro současnou modelovou ofenzivu značky v segmentu luxusních výkonných vozů. Na výběr jsou tři individuální charaktery vozu, z nichž každý nabízí vlastní osobitou interpretaci fascinující kombinace sportovního ducha a luxusu.

BMW řady 8 Coupé představuje automobil klasické dvoudveřové karoserie, takže je pevně zakořeněno v tradici legendárních sportovních vozů značky a spojuje elegantní tvary s dynamickými jízdními vlastnostmi. BMW řady 8 Coupé bylo vyvinuto souběžně se závodním vozem BMW M8 GTE.

BMW řady 8 Cabrio v sobě spojuje sportovní výkonnost s nejvyšší úrovní exkluzivity a také osobitou přitažlivostí radosti z jízdy s otevřenou střechou. Jeho klasickou plátěnou střechu lze automaticky otevřít nebo uzavřít stisknutím tlačítka během 15 sekund.

Modelovou řadu završuje karosářské provedení, které kombinuje typické dynamické vlastnosti BMW s neoddiskutovatelným bonusem v podobě prostoru a vhodnosti pro jízdu na dlouhé vzdálenosti. Jakožto čtyřdveřový model oplývající na sportovní vůz výjimečně vysokou úrovní komfortu sezení na zadních sedadlech zaujímá BMW řady 8 Gran Coupé v segmentu luxusních vozů výjimečné postavení. Jeho jedinečné jízdní vlastnosti vyplývají ze skutečnosti, že se jedná o jediný model ve své kategorii, který technicky vychází přímo z dvoudveřového sportovního vozu – BMW řady 8 Coupé.

Svěží vzhled pro fascinující dynamické výkony.

BMW řady 8 Coupé vyniká nízkou siluetou a protáhle klesající linií střechy, která elegantně splývá k mohutné zádi. Dynamický jízdní potenciál dvoudveřového modelu signalizují široké boky a velký rozchod kol. Jeho střecha, vyrobená z plastu vyztuženého uhlíkovými vlákny (CFRP), se vyznačuje sníženou střední částí a vyboulením nad dvojicí sedadel evokujícím klasické závodní vozy.

BMW řady 8 Cabrio se také vyznačuje dynamickými tvary vytvořenými nízkou vyztuženou plátěnou střechou. Složená plátěná střecha zabírá ve svém úložném prostoru na výšku velmi málo prostoru. Když je střecha natažena, naplno se projeví harmonický design exteriéru a interiéru. 

Kromě osobitých proporcí se design exteriéru BMW řady 8 Gran Coupé vyznačuje charakteristicky řešenými boky a zádí. Čtyřdveřový model má s hodnotou 3023 milimetrů o 201 milimetrů delší rozvor než BMW řady 8 Coupé.

Přepracovaná přední část, M sportovní paket ve standardní výbavě.

Rozsáhle přepracovaný design nového BMW řady 8 Coupé, nového BMW řady 8 Cabrio a nového BMW řady 8 Gran Coupé ještě intenzivněji zdůrazňuje dynamický charakter a extravagantní projev těchto luxusních sportovních automobilů. Všechny modelové varianty jsou nyní standardně vybaveny M sportovním paketem. Díky tomu mají aerodynamicky optimalizované prvky karoserie s nárazníky a bočními prahy lakovanými v barvě karoserie. Velké přívody vzduchu ve spodní části předního nárazníku jsou nyní rozděleny vodorovnými vzpěrami. Difuzor v zadním nárazníku je lakován metalickou barvou Dark Shadow. Ještě sportovnější vzhled nyní dotvářejí 19" M kola z lehké slitiny s dvojitými paprsky a kombinovanými pneumatikami. Kromě toho je nyní součástí standardní výbavy M sportovní brzdový systém se třmeny lakovanými modrou barvou.

Součástí nového paketu M Performance pro osmiválcové modely jsou leskle černé prvky M Shadow Line s rozšířeným obsahem, černé brzdové třmeny, poprvé nabízené světlomety M Shadow Line s černými vnitřními plochami a černý M zadní spoiler pro BMW řady 8 Coupé.

Multifunkční sedadla a BMW Individual rozšířené kožené čalounění Merino jsou nyní standardem pro všechny verze.

M sportovní paket, který je standardní výbavou všech nových modelů BMW řady 8, dodává interiéru auru zaměřenou na intenzivní zážitky z jízdy. Kromě M koženého volantu k tomu přispívají také M antracitové čalounění střechy, M pedály z nerezové oceli, M opěrka levé nohy řidiče a specifické podlahové koberce. Na osvětlených prahových lištách a na přístrojovém panelu je umístěno logo M a nápis „M850i“. Ve spojení s M sportovním paketem Pro pro šestiválcové modely a M Performance paketem pro osmiválcové modely je design interiéru doplněn černými bezpečnostními pásy s ozdobnými proužky v barvách BMW M GmbH.

Základní výbava šestiválcových modelů byla navíc rozšířena o multifunkční sedadla, která byla dříve standardem pouze u BMW M850i xDrive Coupé, BMW M850i xDrive Cabrio a BMW M850i xDrive Gran Coupé. Multifunkční sedadla nabízejí nejen vynikající boční oporu při dynamickém průjezdu zatáčkou, ale také vysokou úroveň komfortu při cestách na dlouhé vzdálenosti. Opěrky hlavy jsou opticky integrovány do opěradel a lze je podle potřeby výškově i podélně nastavit. Nastavení polohy sedáku, šířky opěradla a délky sedáku se provádí elektricky. Součástí standardní výbavy je také paměťová funkce pro sedadlo řidiče a spolujezdce. Multifunkční sedadla jsou kombinována s BMW Individual rozšířeným koženým čalouněním Merino. To je k dispozici v různých barvách, včetně obzvláště stylové verze Bicolour. Povrchy palubní desky a prahů dveří jsou rovněž standardně čalouněny kůží.

BMW Live Cockpit Professional nyní s kontrolním displejem zvětšeným na 12,3".

Standardní výbava nového BMW řady 8 Coupé, nového BMW řady 8 Cabrio a nového BMW řady 8 Gran Coupé obsahuje BMW Live Cockpit Professional. Je tvořen dvojicí displejů: 12,3" přístrojovým panelem za volantem a kontrolním displejem, jehož úhlopříčka se nyní zvětšila z 10,25" na 12,3". Dotyková funkce rozměrného kontrolního displeje umožňuje mimořádně rychlé, pohodlné a intuitivní ovládání mnoha funkcí vozu.

Součástí BMW Live Cockpit Professional je online navigační systém BMW Maps, BMW Intelligent Personal Assistant, BMW Head-Up Displej, bezdrátová integrace chytrých telefonů prostřednictvím sítě WiFi a multimediální systém. Kromě toho luxusní i progresivní charakter nových modelů BMW řady 8 dokresluje standardní výbava zahrnující Hi-Fi audiosystém, přípravu pro telefon s bezdrátovým nabíjením, klíč BMW Display Key a komfortní přístupový systém.

Široký je také výběr standardních a volitelných systémů pro automatizovanou jízdu a parkování. Nové BMW řady 8 je standardně vybaveno systémem Driving Assistant, který zahrnuje varování před čelní kolizí, varování při změně jízdního pruhu a varování před opuštěním jízdního pruhu, stejně jako funkci rozpoznávání dopravních značek Speed Limit Info s ukazatelem zákazu předjíždění. Parkovací asistent, který je rovněž součástí standardní výbavy, obsahuje couvací kameru, aktivní ukazatel vzdálenosti PDC a couvacího asistenta. Další volitelnou výbavou je Driving Assistant Professional, jehož nabídka funkcí zahrnuje také aktivní systém udržování rychlosti s funkcí Stop & Go, funkci rozpoznávání barev na semaforu a automatického asistenta pro omezení rychlosti i asistenta řízení a vedení v jízdním pruhu.