Aktuálně z Renocaru

PRVNÍ BMW iX: PRŮKOPNÍK NOVÉ ÉRY.

Pochází ze studie. Navrženo pro elektromobilitu. Zásluhou efektivní technologie BMW eDrive a čistě elektrického pohonu dosahuje BMW iX dlouhého dojezdu a současně působivé akcelerace z místa. Inteligentní BMW operační systém 8 se neustále udržuje aktuální a vyznačuje se zcela intuitivní obsluhou.

Vize se stává skutečností, protože BMW Vision iNEXT se mění na BMW iX.

BMW iX ohlašuje nový věk mobility a zaměřuje se na novou interpretaci designu, udržitelnosti, radosti z jízdy, všestrannosti a luxusu. Jedná se o první model postavený na nové modulární platformě, na níž bude spočívat budoucnost BMW Group. Model iX, který je od počátku koncipován jako elektromobil, nově definuje úspěšný koncept vozů kategorie Sports Activity Vehicle (SAV).

BMW iX využívá nejnovější inovace v oblasti elektrifikace, automatizovaného řízení a konektivity a nabízí zážitky z jízdy, které se cestujícím dostanou pod kůži více než kdy jindy. Jeho konstrukce byla do nejmenších detailů navržena za tímto účelem. BMW iX bylo vyvinuto s cílem nabídnout uvnitř vysokou kvalitu života a příjemné prostředí pro řidiče a jeho spolucestující. Jasný a minimalistický design exteriéru reprezentuje novou formu mobility přizpůsobenou přesně potřebám cestujících ve voze. Těm, kteří sedí uvnitř, nabízí jeho interiér inovativní možnosti, jak využít čas během cesty a naplno si užít relaxace, bezpečí, zabezpečení a nové podoby luxusu.

Výroba BMW iX, které bude vlajkovou lodí BMW Group z pohledu nových technologií, je v továrně BMW v Dingolfingu zahájena od druhé poloviny roku 2021. Spojuje nejnovější vývojové stadium ve strategických inovačních oblastech designu, automatizovaného řízení, konektivity, elektrifikace a služeb. Do samotné podstaty produktu a koncepce výroby BMW iX byly v maximální míře aplikovány odborné znalosti BMW Group v oblasti udržitelnosti. Nejnáročnější požadavky na kompatibilitu se životním prostředím byly zavedeny také v celém hodnotovém řetězci a po celý životní cyklus vozu. Mezi klíčové součásti komplexního přístupu patří pečlivě sledovaná těžba surovin, výlučné využívání elektřiny z obnovitelných zdrojů ve výrobním procesu a mimořádně vysoký podíl recyklovaných materiálů.

Navíc se elektromotory pro BMW iX vyznačují principem konstrukce, která dovoluje eliminovat používání vzácných materiálů. Pohonný systém je vybaven jedním elektromotorem na přední a druhým na zadní nápravě a vyznačuje se účinností, jež převyšuje konkurenci ze všech ostatních segmentů. K tomuto výsledku samozřejmě přispívá i dále zdokonalená aerodynamika a důmyslně navržená inteligentní lehká konstrukce.

 

Svěží design pro nové zážitky z jízdy.

BMW iX je průkopníkem budoucí generace automobilů, u nichž BMW Group nově definuje udržitelnost, radost z jízdy a současně také prémiovost. Tento průkopnický charakter je jasně vyjádřen již designem vozu. Poskytuje základ pro nový druh řidičského zážitku, ve kterém jsou ústředními tématy důvěrnost, relaxace a sebepoznání.

 

Rychlonabíjení stejnosměrným proudem: dalších více než 120 kilometrů za 10 minut.

Nová technologie nabíjení BMW iX umožňuje rychlonabíjení stejnosměrným proudem až do výkonu 200 kW. Tímto způsobem lze baterii nabít z 10 na 80 procent plné kapacity za méně než 40 minut. K tomu je možné během deseti minut baterii nabít tak, že se dojezd vozu prodlouží o více než 120 kilometrů. Nabití vysokonapěťové baterie z 0 na 100 % výkonem 11 kW nabíjecí stanice Wallbox trvá méně než jedenáct hodin.

Baterie BMW iX jsou navrženy jako součást dlouhodobého cyklu zdrojů a umožňují výjimečně vysokou míru recyklace. Energie použitá k výrobě bateriových článků a vysokonapěťové baterie jako takové pochází výhradně z obnovitelných zdrojů.

 

Technologie BMW eDrive páté generace nabízí vynikající účinnost a dlouhý dojezd.

Pátá generace technologie BMW eDrive, kterou tvoří dva elektromotory, výkonová elektronika, nabíjecí technologie a vysokonapěťová baterie, zaručuje výjimečnou účinnost. Pohonná jednotka vyvinutá BMW Group a vyráběná udržitelným způsobem bez použití kritických surovin známých jako vzácné kovy generuje podle nejnovějších výpočtů maximální výkon více než 370 kW/500 k. To bude stačit k tomu, aby BMW iX zrychlilo z 0 na 100 km/h za méně než 5 sekund.

 

Sada nových technologií přináší další pokrok směrem k automatizovanému řízení.

Nová sada technologických nástrojů, která si v BMW iX odbývá svou premiéru, poskytuje rovněž platformu pro významný pokrok v oblastech automatizovaného řízení a digitálních služeb. Například úroveň výpočetního výkonu byla vyvinuta pro zpracování 20x většího objemu dat než u předchozích modelů. To znamená, že lze zpracovat přibližně dvojnásobné množství dat ze senzorů vozidla, než tomu bylo dříve.

 

BMW iX S DOJEZDEM VÍCE NEŽ 600 KM*.

S dojezdem přes 600 km* je BMW iX xDrive50 (BMW iX xDrive40: přes 400 km*) ideálním vozem pro každodenní ježdění ve městě i na dlouhých cestách. Dojezd prodlužuje kromě jiného i vynikající aerodynamika, přispívající svojí propracovanou celkovou koncepcí k nízké spotřebě paliva méně než 21 kWh/100 km. S koeficientem aerodynamického odporu jen 0,25 je rekordmanem ve svém segmentu.

 

DOJEZD 120 KM ZA MÉNĚ NEŽ 10 MINUT.

Výkon nabíjení až 200 kW (BMW iX xDrive40: až 150 kW) umožní nabít baterii Vašeho BMW iX na veřejných nabíjecích stanicích z 10 na 80 % kapacity za méně než 40 minut. Doma můžete své BMW iX xDrive50 pohodlně nabít pomocí nabíječky BMW Wallbox výkonem až 11 kW na 100 % kapacity za méně než 11 hodin (BMW iX xDrive40: za méně než 8 hodin). Součástí standardní výbavy je univerzální rychlonabíječka BMW Flexible Fast Charger pro domácí nabíjení, kabel Mode 3 pro nabíjení na veřejných stanicích a nabíjecí karta BMW Charging pro přístup k síti veřejných nabíječek BMW Charging s atraktivními podmínkami.

 

NOVÁ PODOBA DESIGNU BMW iX.

Čisté povrchy s minimem výrazných linek dodávají BMW iX jeho unikátně monolitický vzhled. Každý detail vhodně zapadá do moderního designérského stylu a dodává vozu výraz, jako by byl vymodelován z jednoho kusu. Aerodynamicky účinné řešení karoserie zajišťuje koeficient odporu vzduchu jen 0,25. Mezi vzrušující detaily patří například grafika bočních oken, která se směrem vzad zužuje a vytváří dojem proudění vzduchu. Vůbec poprvé se na SAV od BMW objevují zapuštěné kliky dveří a bezrámová boční okna, které na první pohled ukazují jeho pokrokového ducha.

Fotogalerie

Pro více informací nás kontaktujte:

Více informací

Tel.: 548 141 599
E-mail: info@renocar.cz