BMW CHARGING:
JEDNODUCHÉ. KDEKOLI. KDYKOLI.


VŠE O NABÍJENÍ VAŠEHO ELEKTRICKÉHO VOZU.

BEZSTAROSTNÉ NABÍJENÍ, AŤ JSTE KDEKOLI.


Více informací o různých typech nabíjení dostupných od BMW Charging. Ať už o co nejrychlejších na cestách, nebo pohodlných přes noc doma s nabíječkou Wallbox.

Pohodlné dobíjení.

Rychlonabíječka Flexible Fast Charger umožňuje nabíjení z různých typů zásuvek. S nabíječkou Wallbox je nabíjení doma mimořádně pohodlné. Zásluhou výkonu 22 kW je také jednoduché mezi jednotlivými výlety nebo přes noc.

Nabíjení všude.

Pohodlně propojte parkování a nabíjení při každodenním dojíždění do práce nebo při návštěvě města. Po celé Evropě v jedné z největších nabíjecích sítí. MAPA
 

Rychlé nabíjení.

Například na cestách můžete velmi rychle nabíjet na vysokovýkonných nabíjecích stanicích patřících do sítě BMW Charging. Paket IONITY Plus přináší mimořádně atraktivní podmínky pro nabíjení u partnera IONITY.
 

ČASY NABÍJENÍ PRO DOJEZD 100 KM.


Nabíjecí výkon závisí na stavu nabití baterie, okolní teplotě, individuálním jízdním stylu a používání doplňkových spotřebičů. Uvedené dojezdy jsou vypočítány podle metodiky WLTP. Doby nabíjení platí pro teplotu 23 °C při zahájení nabíjení těsně po jízdě a mohou se lišit v závislosti na způsobu používání.

 

NABÍJENÍ DOMA.


 

VŠECHNO, CO POTŘEBUJETE K NABÍJENÍ DOMA


BMW Charging nabízí na míru navržená flexibilní řešení pro nabíjení. Rádi Vám individuálně poradíme s produkty a službami spojenými s nabíjením doma.

Možnosti nabíjení.

BMW Wallbox.
 

 • Nabíjejte své BMW doma spolehlivě, pohodlně a tak rychle, jak potřebujete, například pres noc.
 • Vysoký nabíjecí výkon až 22 kW (v závyslosti na nabíjecích možnostech vozidla).
 • Úspora místa díky pohodlnému vedení kabelů a praktickému LED ukazateli provozního stavu.
 • Včetně rozhraní Bluetooth pro snadné propojení s aplikacemi.

Smart Wallbox by e.on.
 

 • Nabíjecí výkon až 22 kW.
 • Konektivita přes WiFi/SIM kartu.
 • Chytré doplňkové služby pro inteligentní nabíjení /např. možnost integrace do energetického systému domácnosti, pohodlná vzdálené obsluha, přesné zaznamenávání a účtování jednotlivých nabíjení). 

Cestovní nabíječka
Flexible Fast Charger.

 • Vaše mobilní a flexibilní řešení pro domácí nabíjení s využitím domácích nebo průmyslových zásuvek.
 • Nabíjecí výkon až 11 kW pomocí adaptérové zástrčky pro různé typy zásuvek.
 • Vodotěsné pouzdro a šestimetrový kabel.
 • Součást výbavy Vašeho BMW (v závyslosti na modelu a konkrétním trhu).

   

Nabíjecí služby.

Instalační služba.

 • Profesionálníinstalace a nastavení Wallboxu.
 • Jednoduše si tuto službu objednejte společně s Wallboxem.
 • K dispozici je také instalace průmyslové zásuvky v domácnosti - pro použití Vaší nabíječky. Flexible Fast Charger s příslušným adaptérem.

Zelená energie.

 • Nabíjejte své BMW výhradně elektřínou z obnovitelných zdrojů.
 • Ještě více snižte emise CO2 prostřednictvím speciálních tarifů za zelenou elektřinu.
 • Pro nabíjení Vašeho BMW nebo pro celou domácnost.

INTELIGENTNÍ REGULACE JEDNOTLIVÝCH NABÍJENÍ.


Funkce Connected Home Charging optimalizujete procesy nabíjení doma. Tím zvyšuje komfort, pomáhá šetřit náklady a dále snižuje emise CO₂ při nabíjení doma. S paketem Connected Home Charging[1] získáte všechny potřebné produkty a služby, abyste byli připraveni využívat budoucí rozšíření a aktualizace Connected Home Charging.

[1]Paket Connected Home Charging bude zpočátku od podzimu 2023 dostupný v Dánsku, Německu, Itálii, Norsku, Rakousku a Švédsku.

NABÍJENÍ NA CESTÁCH.


 

POHODLNÉ NABÍJENÍ NA VAŠICH CESTÁCH
S FUNKCÍ PLUG & CHARGE.

Zaparkovat. Připojit kabel. Nabíjet. Tak snadné je to s funkcí Plug & Charge. Uložte si do vozidla několik smluv a buďte flexibilní, pro každou nabíjecí situaci si vyberte tu nejlepší. S naším partnerem IONITY přinese funkce Plug & Charge vždy větší pohodlí, díky paketu BMW Charging IONITY Plus navíc můžete využít mimořádně atraktivní podmínky.

BMW DESTINATION CHARGING.
 

Využívání exkluzivních prémiových nabíjecích míst v cílech cest.
Využívání rozšířené sítě nabíjecích míst u mnoha prémiových partnerů, jako jsou hotely, restaurace, golfové kluby a další.
Užívejte si čas, zatímco se Vaše BMW pohodlně nabíjí.
Staňte se partnerem celosvětové nabíjecí sítě destinationcharging@bmw.com.

SNADNÉ A BEZSTAROSTNÉ NABÍJENÍ NA CESTÁCH.


S BMW Charging můžete nabíjet po celé Evropě v jedné z největších a neustále se rozšiřujících sítí veřejných nabíjecích stanic, čítající více než 565 000 nabíjecích míst. Potřebujete k tomu nabíjecí kartu BMW Charging Card a nabíjecí kabel (mode 3), které jsou součástí standardní výbavy. To znamená, že můžete začít nabíjet ihned.

Nabíjení na cestách.

Vždy najít správnou nabíjecí stanici.

 • Neomezený přístup k neustále se rozšiřující nabíjecí síti BMW Charging.
 • Vyhledávání nabíjecích stanic prostřednictvím navigačního systému nebo aplikace My BMW[1].
 • Různé filtry, například lze snadno zvolit vysokovýkonné nabíjecí stanice.
 • Trasa optimalizovaná pro nabíjení autmaticky plánuje zastávky pro nabíjení po cestě a zohledňuje požadované parametry.

   

[1]Aplikace My BMW je funkční se všemi modely BMW od modelového roku 2014 dále. Vyžaduje výbavu ConnectedDrive Services a kompatibilní chytrý telefon. Dostupnost a funkce aplikace My BMW se mohou lišit podle konkrétního trhu.

> Více informací
 

Vysokovýkonné nabíječky IONITY.

 • Energie na dalších 156 km jízdy s BMW i5 nabitá během pouhých 10 minut.[1]
 • K dispozici po celé Evropě na hlavních dopravních tazích a neustálé rozšiřováné.
 • Snadné používání za atraktivních podmínek díky BMW Charging pomocí karty, aplikace nebo funkce Plug & Charge.
 • Po celé Evropě za atraktivních podmínek prostřednictvím BMW Charging s paketem IONITY Plus a 12 měsíců bez základního poplatku pro zákazníky s novými vozy.

[1]Nabíjecí výkon závisí na stavu nabití baterie, okolní teplotě, individuálnímu jízdnímu stylu a používání doplňkových spotřebičů. Uvedené dojezdy jsou vypočítány podle metodiky WLTP. Doby nabíjení platí pro teplotu 23 °C při zahájení nabíjení těsně po jízdě a mohou se lišit v závislosti na způsobu používání.

> Více informací o IONITY

Tarify & Výbava.

Atraktivní tarify & pakety.

 • Snadné a transparentní nabíjení: S BMW Charging za výhodný tarif Aktive pro nabíjení střídavým i stejnosměrným proudem pro daný trh.
 • Při koupi nového elektrického vozu BMW můžete v prvním roce využívat atraktivní tarify a balíčky bez jakéhokoli paušálu.
 • Přístup k více než 565 000 nabíjecích míst po celé Evropě prostřednictvím nabíjecí karty BMW Charging Card a aplikace My BMW.[1]

[1]Aplikace My BMW je funkční se všemi modely BMW od modelového roku 2014 dále. Vyžaduje výbavu ConnectedDrive Services a kompatibilní chytrý telefon. Dostupnost a funkce aplikace My BMW se mohou lišit podle konkrétního trhu.

> Více informací

Nabíjecí kabel (Mode 3) pro veřejné nabíjení

 • Pohodlné nabíjení výkonem až 22 kW na veřejných nabíjecích stanicích.
 • Pětimetrový kabel včetně praktického úložného vaku.
 • Součást standardní výbavy Vašeho BMW.


   

 

Nabíjení v zaměstnání

Možnosti nabíjení v zaměstnání

 • Pohodlné nabíjení na cestě do práce v neustále se rozšiřující síti BMW Charging.
 • Využívejte praktické nabíjecí stanice zaměstanvatele.
 • Speciální nabídky pro firmy: např. na zařízení nabíjecích řešení.

Řešení nabíjení pro zaměstnance

 • Nabíjecí řešení na míru od BMW Charging i pro firemní zákazníky.
 • Od pronájmu nabíjecí infrastruktury až po správu elektrických vozových parků pro firmy a zaměstnavatele.
 • Inteligentní fakturační řešení pro firemní automobily a další.

NECHTE SVÉ BMW, AŤ ZA VÁS UDĚLÁ VAŠI PRÁCI.


 

 

Connected Charging
v aplikaci My BMW.

Veškeré informace o stavu nabíjení, aktuálním dojezdu, nákladech, délce nabíjení nebo nejbližším nabíjecím místě získáte na první pohled ve svém telefonu.

 

Trasy optimalizované
z pohledu nabíjení.

Do trasy automaticky přidané zastávky pro nabíjení zajistí bezstarostné cestování. Jsou individuálně přizpůsobitelné Vašim potřebám a preferencím a vždy s maximální transparentností dostupnosti a nabíjecího výkonu.

Connected Charging na palubě.
 

Nastavení nabíjení ve voze umožňuje přizpůsobit proces nabíjení místním podmínkám nebo osobním preferencím. Pro ochranu baterie a zvýšení rychlosti nabíjení lze například nastavit cílovou úroveň nabití na 80 %.

ELEKTRICKÉ VOZY BMW
 

> Více o elektrických vozech BMW

BMW NA CESTĚ K UDRŽITELNÉ
BUDOUCNOSTI

> Více o udržitelnosti u BMW

ELEKTROMOBILITA
 

> Více o elektromobilitě

OTÁZKY A ODPOVĚDI


NABÍJENÍ DOMA.

Co je to Connected Home Charging od BMW Group?

Služba Connected Home Charging propojuje nabíječku BMW Wallbox Plus (4. generace) ve Vaší domácí elektrické síti s Vaším elektrickým nebo plug-in hybridním vozem BMW a aplikací My BMW. Inteligentní řízení jednotlivých nabíjení zpočátku nabídne dvě možnosti: Nabíjení optimalizované pro solární elektřinu umožňuje využívat co nejvíce energie z domácího fotovoltaického systému. Nabíjení optimalizované podle zatížení z hlediska efektivity ideálně vyvažuje dostupné množství elektřiny pro maximální nabíjecí výkon nabíječky BMW Wallbox Plus (4. generace). Inteligentní řízení jednotlivých nabíjení Vám přináší nejen větší pohodlí, ale také další potenciál úspory nákladů, vyšší míru soběstačnosti domácnosti a snížení uhlíkové stopy. Celý ekosystém bude v následujících letech důsledně rozšiřován a doplňován o další funkce přinášející výhody svým zákazníkům. Paket Connected Home Charging bude zpočátku od podzimu 2023 dostupný v Dánsku, Německu, Itálii, Norsku, Rakousku a Švédsku.

Jaké služby jsou součástí paketu Connected Home Charging?

Paket Connected Home Charging obsahuje nabíječku BMW Wallbox Plus (4. generace) včetně profesionální instalace a nastavení u Vás doma. V aplikaci My BMW můžete řídit jednotlivá nabíjení Vašeho elektrického nebo plug-in hybridního BMW prováděná nabíječkou BMW Wallbox Plus (4. generace) a to s ohledem na zatížení elektrické sítě nebo podle činnosti fotovoltaického systému. Celý ekosystém bude v následujících letech důsledně rozšiřován a doplňován o další funkce přinášející výhody svým zákazníkům. Poznámka: Paket Connected Home Charging bude zpočátku od podzimu 2023 dostupný v Dánsku, Německu, Itálii, Norsku, Rakousku a Švédsku. Pro využití všech funkcí musíte mít aktivní smlouvu BMW ConnectedDrive a Váš vůz musí být v aplikaci My BMW přiřazen k Vašemu BMW ID.

Jak si mohu doma nabít elektrický vůz?

V závislosti na modelu je součástí standardní výbavy elektrifikovaného BMW nabíjecí kabel (mode 2) nebo rychlonabíječka Flexible Fast Charger. Vozidlo je tak možné nabíjet z jakékoliv běžné domácí zásuvky. Rychlonabíječku Flexible Fast Charger lze, s vhodným adaptérem, který je k dispozici samostatně, použít také s průmyslovými zásuvkami (vysoké napětí) s maximálním výkonem až 11 kW.

Pro větší pohodlí, rychlost a bezpečnost můžete zvolit nabíječku Wallbox, která ve srovnání se standardními domácími zásuvkami výrazně zkrátí dobu nabíjení.

V nabídce jsou dva typy:

BMW WALLBOX.

Nabíječka BMW Wallbox se vyznačuje maximálním výkonem 22 kW, minimalistickým designem odolným proti povětrnostním vlivům, integrovaným držákem kabelů a připojením BluetoothÒ. Identifikace uživatele je možná pomocí aplikace My BMW.

NABÍJEČKA SMART PARTNER WALLBOX „XXX (model)“ od „YYY (jméno partnera)“.

Nabíječka Smart Wallbox od našeho partnera XXX nabízí kromě maximálního výkonu 22 kW a pohodlné manipulace s kabelem také rozšířenou konektivitu. Poskytuje další funkce a inteligentní ovládání domácího nabíjení. Nabíječku lze integrovat do energetického systému domácnosti, umožnit dálkovou obsluhu a zajistit přesné měření a účtování jednotlivých nabíjení.

Co je třeba zvážit před výběrem řešení pro domácí nabíjení?

Před výběrem řešení pro domácí nabíjení byste si měli ověřit podmínky připojení energetické společnosti, která dodává elektřinu do Vaší domácnosti.

Co je třeba vzít v úvahu při nabíjení ze standardní domácí zásuvky?

Je zakázáno používat prodlužovací kabel a spojky s více zástrčkami. Standardně je nastaveno nabíjení výkonem 1,3 kW při 6 A. Omezení nabíjecího proudu můžete buď zcela vypnout v menu nastavení vozidla, nebo můžete nastavit nabíjecí proud střídavého proudu přesně podle Vaší elektrické instalace.

Kdo mi doma nainstaluje nabíječku Wallbox nebo průmyslovou zásuvku pro flexibilní rychlonabíječku Flexible Fast Charger?

Společně s nabíječkou Wallbox si můžete jednoduše zarezervovat naši instalační službu. Tím je zaručeno, že Vaše nabíječka Wallbox bude nainstalována a nastavena bezpečně a profesionálně. Pokud chcete doma používat flexibilní rychlonabíječku BMW Flexible Fast Charger s příslušným adaptérem, lze si samozřejmě instalační službu rezervovat také pro naši hospodárnou třífázovou zásuvku.

Jaké jsou rozdíly mezi nabíječkami BMW Wallbox a Smart Partner Wallbox?

Nabíječka BMW Wallbox zajišťuje rychlé, bezpečné a pohodlné domácí nabíjení. Nabíječka Wallbox může být propojena s aplikací My BMW prostřednictvím BluetoothÒ, a tím i spravována uživatelem. Pro mnoho řidičů BMW je nabíječka BMW Wallbox tím správným řešením.

Existují však řidiči, kteří mají další požadavky na řešení domácího nabíjení, jako je vzdálený přístup k nabíječce Wallbox nebo inteligentní správa nabíjecích procesů.

Pro splnění těchto požadavků má BMW Charging v nabídce nabíječku Smart Partner Wallbox „XXX (model)“ od našeho prémiového partnera „YYY (jméno partnera)“. Toto řešení je ještě efektivněji propojeno do sítě prostřednictvím SIM karty nebo WiFi a může také komunikovat s externími systémy. Nabíječku Smart Partner Wallbox je možné například integrovat do stávajícího energetického systému domácnosti, takže lze naplno využívat třeba i vlastní solární energii. Pomocí nabíječky Smart Partner Wallbox lze také poskytovat digitální služby, jako je třeba přesná evidence, dokumentace a účtování jednotlivých nabíjecích procesů.

Mohu jezdit elektromobilem, když doma nemám nabíjecí stanici?

Ano, můžete jednoduše používat neustále se rozšiřující veřejnou síť nabíjecích stanic BMW Charging nebo jiné dostupné nabíjecí stanice, například u svého zaměstnavatele. Aplikace My BMW a navigační systém ve Vašem vozidle zobrazují veřejné nabíjecí stanice ve Vašem okolí. Přehled veřejné nabíjecí infrastruktury pro Evropu najdete také na adrese www.bmw-charging.com. Zde se dozvíte potřebné informace o nabíjecích místech v blízkosti Vašeho domova nebo pracoviště i o zajímavých místech ve Vašem okolí. Kromě exkluzivních a atraktivních cen nebudete muset první rok s Vaším novým BMW platit paušální poplatky příslušné k jednotlivým tarifům/balíčkům od BMW Charging. Vše o tarifech a výhodách pro nové vozy se dozvíte na bmw-charging.com v sekci Tarify.


NABÍJENÍ NA CESTÁCH.

Co je to funkce Plug & Charge a jak funguje?

Funkce Plug & Charge zvyšuje komfort při nabíjení na veřejných nabíjecích stanicích, není s ní již nutná autorizace pomocí karty nebo aplikace. Po nastavení funkce Plug & Charge, které je velmi snadné, stačí přijet k nabíjecí stanici (podporující tuto funkci) a připojit nabíjecí kabel. To je vše. Nabíjení se spustí automaticky a vyúčtování probíhá prostřednictvím uložené smlouvy BMW Charging nebo jiné smlouvy o nabíjení. Mimochodem, do vozidla můžete uložit hned několik smluv.

Kde mohu nabíjet svůj elektrický vůz na cestách?

Téměř všude! S BMW Charging zpřístupňujeme neustále se rozšiřující nadnárodní síť veřejných nabíjecích stanic, včetně vysokovýkonných nabíječek od různých poskytovatelů. Podrobné informace o dostupnosti veřejné nabíjecí infrastruktury ve Vaší oblasti nebo dalších relevantních lokalitách najdete na www.bmw-charging.com, nebo si jednoduše zobrazte veřejné nabíjecí body prostřednictvím BMW Maps v navigačním systému Vašeho vozu nebo v aplikaci My BMW. Nabíjecí kabel (Mode 3) pro veřejné nabíjení a nabíjecí karta BMW Charging Card* jsou součástí výbavy Vašeho nového elektromobilu. Jako řidič BMW navíc získáte od BMW Charging exkluzivní a atraktivní podmínky a výhody. Stačí se zaregistrovat na bmw-charging.com.

Jak najdu nejlepší možnost nabíjení na cestách?

Můžete použít aplikaci nebo BMW Maps v navigačním systému vozidla. Můžete také přidat filtr pro vyhledání nabíjecích míst pro střídavý proud (AC), stejnosměrný proud (DC) a vysokovýkonné nabíjení (HPC). Navigační systém pak zobrazí vhodnou nabíjecí stanici. To stejné můžete provést pomocí aplikace My BMW. Ať tak či onak, nalezená nabíjecí místa jsou jasně označena a doplněna rozšířenými informacemi, jako jsou body zájmu v okolí, jejich stav a mnoho dalšího.

Jak získám přístup k veřejným nabíjecím stanicím?

Při koupi elektromobilu BMW získáte okamžitý přístup do světa BMW Charging prostřednictvím Vaší osobní nabíjecí karty BMW Charging Card, díky níž můžete využít exkluzivní a atraktivní podmínky nabíjení v síti BMW Charging. Stačí se přihlásit pomocí svého BMW ID na www.bmw-charging.com, zaregistrovat se s novým BMW k tarifu Active (na rok je k dispozici bez paušálního poplatku) a aktivovat si svou kartu BMW Charging Card. Do 24 hodin proběhne aktivace do rozsáhlé sítě veřejných nabíjecích stanic a můžete začít nabíjet! Vaše nabíjení jsou jednoduše a pohodlně spravována prostřednictvím BMW Charging. Přehled jednotlivých nabíjení obdržíte jako součást měsíční faktury. Můžete si vybrat, zda chcete fakturu obdržet prostřednictvím online portálu nebo e-mailem.

 

S nejnovější generací elektrických vozů BMW, jako jsou BMW iX3, BMW iX a BMW i4, automaticky získáváte paket IONITY Plus[1] na 1 rok bez paušálního poplatku. Na vysokovýkonných nabíjecích stanicích IONITY v Evropě můžete nabíjet za atraktivních podmínek (podmínky se liší podle konkrétního trhu).

Jak získám tarif vysokorychlostního nabíjení High Power Charging?

Součástí evropské nabídky BMW Charging je veřejná síť vysokovýkonných nabíjecích stanic (HPC) společnosti IONITY. Nabíjecí karta BMW Charging Card je standardní výbavou Vašeho vozu. Pro nové zákazníky BMW Autorizovaných Dealerů je paušální poplatek v určitých tarifech a balíčcích nabíjení na jeden rok prominut, nabíjení se díky tomu uskutečňuje za atraktivní fixní ceny přizpůsobené danému trhu. U nových elektrických modelů BMW, jako jsou BMW iX, BMW iX3 a BMW i4, je balíček IONITY Plus v prvním roce připraven bez paušálního poplatku. V síti IONITY tak nabíjíte za atraktivní fixní cenu po celé Evropě. Stačí se zaregistrovat do služby BMW Charging, vybrat si smlouvu o nabíjení s tarifem Active a za méně než 24 hodin můžete začít nabíjet. Například BMW iX můžete s IONITY nabíjet mimořádně rychle. Komplexní informace o veřejném nabíjení na cestách včetně nabíječek IONITY najdete na www.bmw-charging.com


BMW CHARGING.

Co je to BMW Destination Charging a jaké jsou jeho vlastnosti?

Díky službě Destination Charging nabízíme celosvětovou síť nabíjení na prémiových místech pro zákazníky nebo v bodech zájmu, jako jsou hotely, golfové kluby, restaurace nebo maríny. Jinými slovy, jde o nabídku nabíjení, která přesahuje rámec klasického domácího a veřejného nabíjení.

Koncept je založen na modelu fungování, který je výhodný pro všechny strany: zákazníky, partnery Destination Charging i BMW. Největším vítězem je ale přesto náš zákazník, který zažije jedinečné okamžiky nabíjení na prémiových místech.

Co je to BMW Charging?

BMW Charging je naše všestranné a bezstarostné řešení pro nabíjení Vašeho BMW. Produkty a služby od BMW Charging nabízejí řadu na míru šitých nabídek pro nabíjení doma i na veřejných nabíjecích stanicích. Například nabíjecí kabel pro veřejné nabíjení (režim 3) a nabíjecí karta BMW Charging Card jsou v Evropě součástí standardní výbavy Vašeho BMW (závisí na konkrétním trhu). S aplikací My BMW a nabíjecí kartou BMW Charging Card máte přístup k více než 200 000 nabíjecích míst v evropských městech, na parkovištích a podél důležitých dopravních tepen, a to včetně vysokovýkonných nabíjecích stanic pro ultrarychlé nabíjení. Pomocí BMW Maps a aplikace My BMW[1] najdete více než 600 000 nabíjecích míst po celém světě. Většina vozů je navíc dodávána s rychlonabíječkou Flexible Fast Charger pro pohodlné nabíjení doma. Podle svých přání a potřeb si můžete jednoduše vybrat další nabídky od BMW Charging, jako jsou například nabíječky Wallbox pro obzvláště pohodlné nabíjení doma. Nezáleží na tom, zda potřebujete hardware pro nabíjení, digitální řešení nebo služby, naše nabídka je komplexní. Součástí je také instalační služba pro Vaši nabíječku Wallbox nebo speciální tarif na zelenou elektřinu pro nabíjení doma.

Jak mohu zjistit úroveň nabití?

Snadno. Aktuální stav nabití a dostupný dojezd svého elektrického vozu zjistíte pomocí aplikace My BMW na svém telefonu nebo přímo ve vozidle.

Jaká úroveň nabití baterie je pro mé vozidlo optimální?

Ideální úroveň nabití je mezi 10 a 80 %. Jsou možné nižší nebo vyšší úrovně nabití baterie, ale pro prodloužení životnosti baterie se doporučuje právě rozmezí mezi 10 a 80 procenty. V menu vozidla můžete snadno a pohodlně nastavit cílové nabití na 80 %, takže se o nic dalšího nemusíte starat.

Z 80 % nabitá baterie pokryje veškeré běžné každodenní cesty. Pokud opravdu občas potřebujete větší dojezd, můžete jednoduše nastavit vyšší úroveň nabití.

Na co bych si měl při nabíjení plug-in hybridního BMW dávat pozor?

Jak již název napovídá, plug-in hybrid může být nabíjen ze zásuvky, nabíječky wallbox nebo z veřejné nabíjecí stanice. Na cestách potřebujete nabíjecí kabel pro veřejné nabíjení (mode 3), který je v Evropě součástí standardní výbavy. Maximální účinnosti plug-in hybrid dosahuje s plně nabitou baterií, což znamená, že nabíjecí zařízení by mělo být k dispozici doma i na pracovišti. Nabíjejte plug-in hybrid BMW tak často, jak je to možné, abyste mohli co nejčastěji využít jeho elektrický pohon.

Jaký je rozdíl mezi nabíjením střídavým proudem (AC), stejnosměrným proudem (DC) a rychlonabíjecí stanicí (HPC)?

V podstatě jde o dobu nabíjení. V podstatě jde o dobu nabíjení. Čas potřebný k nabití elektrických vozů (samozřejmě v závislosti na kabelu a typu nabíjecí stanice) je v případě použití střídavého proudu (AC) delší, zatímco stejnosměrný proud (DC)[1] nabíjí výrazně rychleji. Velmi rychlé nabíjení stejnosměrným proudem (DC)[1] je možné prostřednictvím vysokovýkonných nabíjecích stanic (HPC)[1], jako třeba těch, které v Evropě provozuje náš partner IONITY. Například baterie BMW iX se prostřednictvím nabíjecí stanice s maximálním výkonem 200 kW[2] nabije z 10 na 80 % kapacity za méně než 40 minut.

Vezměte prosím na vědomí, že v případě nabíjení DC a HPC byste měli držet zástrčku v zásuvce, dokud nezapadne pojistka. Tímto způsobem máte jistotu, že nabíjení začne bez problémů.

[1]V současné době relevantní pouze pro elektrické vozy BMW.

[2]Nabíjecí výkon závisí na stavu nabití baterie, okolní teplotě, individuálním jízdním stylu a používání doplňkových spotřebičů. Uvedené dojezdy jsou vypočítány podle metodiky WLTP. Doby nabíjení platí pro teplotu 23 °C při zahájení nabíjení těsně po jízdě a mohou se lišit v závislosti na způsobu používání.

Mohu s elektrickým BMW jet také na delší vzdálenosti?

Ano, bez problémů. Ano, bez problémů. Jako obzvláště rychlou možnost nabíjení můžete využít například vysokovýkonné nabíjecí stanice našeho partnera IONITY, umístěné podél hlavních silničních tahů po celé Evropě. Jejich poloha se zobrazuje v aplikaci My BMW nebo v navigačním systému vozidla. Vše, co musíte udělat, je nastavit příslušný filtr. Pak můžete například BMW iX nabít na dalších 150 km jízdy během krátké zastávky na kávu, asi během deseti minut. Když si u vysokovýkonné nabíjecí stanice HPC uděláte delší zastávku, můžete své BMW iX z 10 na 80 procent nabít za přibližně 35 minut – to v případě, že využijete maximální nabíjecí výkon 200 kW, který je závislý na místní infrastruktuře. Přístup k nabíjecí síti IONITY je možný za atraktivních podmínek prostřednictvím BMW Charging.

Jak nejlépe připravit můj vůz na další cestu?

Chcete-li své vozidlo od samého počátku používat co nejefektivněji, je vhodné před odjezdem zahřát nebo vychladit jeho baterii a interiér. Vytápění a chlazení vyžaduje energii. Z toho důvodu má smysl uvést teplotu uvnitř vozu na požadovanou úroveň ještě v době, kdy je připojeno ke zdroji elektřiny. Potom vyrazíte na cestu s maximálním dostupným dojezdem. Pomocí aplikace My BMW nebo v menu vozidla lze snadno nastavit čas odjezdu a „přednastavit“ si na tuto dobu požadované klima v interiéru. Tím budete mít plně nabito a současně ideální teplotu uvnitř přesně ve chvíli, kdy budete vyrážet – a to zcela automaticky.